Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą szóstą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą września, a jednocześnie jest to Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także z możliwości podróżowania, aby przez to rozwijać swoje życie religijne.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach katechezy parafialnej i przygotowań do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

3. Również dzisiaj spotkanie scholi parafialnej po Mszy Świętej o godzinie 15:00 w sali spotkań na plebanii.

4. Dzisiaj w parafii Pawłowo doroczny odpust ku czci Świętej Tekli. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godzinie 12:00. Dzisiaj również odpust ku czci Świętego Mateusza w parafii Zielona Ciechanowska. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12:00.

5. Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza Północnego oraz Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej zapraszają na inscenizację historyczną „Pierwsza Rzeź Światowa”, która odbędzie się dzisiaj w godzinach od 10:00 do 17:00, w miejscowości Górki k. Rostkowa. Rekonstrukcja historyczna tragicznych wydarzeń z Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej rozpocznie się o godz. 13:30.

6. W Płocku odbędą się dzisiaj XVII Dożynki Województwa Mazowieckiego, które wspólnie z samorządem województwa mazowieckiego przygotowują Kuria Diecezjalna i Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Urząd Miasta Płocka. O godzinie 11:00 Mszę Świętą w kościele parafialnym Świętej Jadwigi w Płocku odprawi Biskup Roman Marcinkowski.

7. Dzisiaj w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach o godz. 10:30 odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożej Klary Ludwiki Szczęsnej, pochodzącej z parafii Lubowidz k. Żuromina w naszej diecezji, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Aktu beatyfikacji dokona legat papieski kardynał Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

8. Zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka reprezentuje Diecezję Płocką i Kościół w Polsce na VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii (21-28 września br.) pod hasłem „Miłość naszą misją – rodzina pełnią życia”. Dzisiaj zakończenie tego spotkania z udziałem papieża Franciszka, który kończy również swoją podróż apostolską do Stanów Zjednoczonych.

9. We wtorek 29 września dzień imienin obchodzi pan organista Michał Daniszewski, któremu już dzisiaj składamy życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

10. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej całą parafię, a szczególnie dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież z trzeciej klasy gimnazjum. W tym roku również będzie prowadzony konkurs różańcowy dotyczący peregrynacji Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku, polegający na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku.

11. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dlatego modlitwę różańcową w tym dniu ofiarujemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca sakrament pokuty rozpocznie się o godzinie 15:30, a nabożeństwo różańcowe o godz. 16:00. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godzinie 16:00, a później zostanie odprawiona Msza Święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

13. W niedzielę 11 października w naszym kościele w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 oraz o godzinie 12:00 odbędzie się koncert religijno – ewangelizacyjny z okazji XV Dnia Papieskiego w wykonaniu zespołu „Full Power Spirit”. Koncert jest sponsorowany przez Fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękujemy i razem z Radą Duszpasterską serdecznie wszystkich zapraszamy. „Full Power Spirit” to grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop. Zespół został założony w Białej Podlaskiej w 2001 roku przez Mirosława Kirczuka, Marka Dzyra i Piotra Chazana

14. Nadal można nabywać Kalendarz Rolników na rok 2015 w promocyjnej cenie 20 zł. Są jeszcze kalendarze przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł.

15. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten piękny zwyczaj naszej parafii, choć nie wszyscy są rolnikami, a dzisiaj szczególnie dziękuję mieszkańcom Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa, Nowych Czernic od strony Chojnowa oraz mieszkańcom Kownat za zebrane zboże w ubiegłym tygodniu i ofiary materialne.

16. Do puszki na Katolickie Radio Diecezji Płockiej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 150 zł.

17. Dzisiaj Obraz Czarnej Madonny odwiedza setną parafię na szlaku nawiedzenia diecezji płockiej, którą jest parafia Radzymin k. Płońska. Łączymy się duchowo w naszej modlitwie.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 września (poniedziałek) – Święty Wacław męczennik, król czeski. Jest patronem Czech i katedry na Wawelu.

• 29 września (wtorek) – Święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, którzy są naszymi wielkimi orędownikami przed Bogiem.

• 30 września (środa) – Święty Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła. Przetłumaczył Pismo Święte na powszechny w tym czasie język łaciński. Zmarł 30 września 420 roku w Betlejem. Jest patronem pustelników, biblistów i studentów.

• 1 października (czwartek) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, która żyła w XIX wieku. Francuska karmelitanka i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

• 2 października (piątek) – Święci Aniołowie Stróżowie, którzy bronią nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy o tym, aby każdego dnia polecać się opiece naszego Anioła Stróża.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa