Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela roku liturgicznego. Słowo Boże przypomina nam, że mamy się troszczyć o rozwój Kościoła Chrystusowego, a także o umocnienie naszej wiary, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca października. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą ofiarujemy w intencji rozpoczynającego się dzisiaj w Rzymie III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, a później procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, pocztom sztandarowym, dziewczętom sypiącym kwiatkami i liturgicznej służbie ołtarza.

3. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 poświęcenie odnowionego baldachimu oraz historycznego sztandaru Koła Rolniczego parafii Czernice Borowe.

4. Dzisiaj również kolejne spotkanie scholi parafialnej po Mszy Świętej o godzinie 11:00 w sali spotkań na plebanii.

5. W październiku zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej, którą odmawiamy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00, w soboty o godz. 15:30, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godz. 15:00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas komunijnych oraz młodzież z klasy trzeciej gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania i przychodzi na wspólny różaniec w każdą środę, a parafian, którym trudniej przybyć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

6. We wtorek 7 października przeżywamy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które wiąże się ze zwycięstwem floty chrześcijańskiej nad muzułmańskimi wojskami tureckimi pod Lepanto 7 października 1571 roku. Ówczesny papież Pius V ustanowił to święto jako wyraz wdzięczności za ocalenie chrześcijaństwa, wyproszone w modlitwie różańcowej, dlatego jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca, również z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, a w przyszłą sobotę 12 października, do prowadzenia modlitwy różańcowej o godzinie 15:30 zapraszam Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.

8. Jak słyszeliśmy z odczytanego listu Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę będziemy przeżywali XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do specjalnych puszek jako wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. Z okazji Dnia Papieskiego w następną niedzielę w naszym kościele podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 oraz o godzinie 12:00 odbędzie się koncert ewangelizacyjny w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II patronowi Rodzin, w wykonaniu zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka. Koncert jest sponsorowany przez fundację „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękujemy i razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy.

10. Duszpasterze parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu oraz Fundacja „Scalam – prostujemy drogi życia” zapraszają w dzisiejszą niedzielę 5 października o godz. 19:00 do kościoła farnego na spotkanie z Anną Golędzinowską, która w wieku 16 lat wyjechała do Włoch, gdzie padła ofiarą handlu żywym towarem. Po brawurowej ucieczce, zaczęła spełniać swoje wielkie marzenie, aby zostać aktorką i modelką, ale nie odnalazła szczęścia w tzw. „show business”. Po pobycie w Medjugorie napisała książkę pt. „Ocalona z piekła”, obecnie spotyka się z ludźmi na całym świecie i dzieli się świadectwem swojego skomplikowanego życia.

11. Miejski Dom Kultury w Przasnyszu zaprasza na spektakl teatralny pt. „Przed Sklepem Jubilera” wg Karola Wojtyły w reżyserii Leszka Pniaczka. Jest to bardzo wartościowa sztuka z ważnym przesłaniem do małżeństw i rodzin. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę 11.10.2014 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Cena biletu – 35 zł. Dodatkowe informacje dostępne są pod nr tel. 728 998 307 – Krzysztof Gadomski lub tel. 531 415 425 – Józef Kołodziej.

12. Za dwa tygodnie 19 października w naszej wspólnocie parafialnej doroczny odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty. Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi ks. kanonik Jerzy Skorłutowski – emerytowany proboszcz parafii Pawłowo. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. Wypominki roczne i intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po uroczystości odpustowej.

13. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W związku z tym bardzo proszę mieszkańców Czernic Borowych o zorganizowanie takiej zbiórki w następną niedzielę i bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten piękny, stary zwyczaj w naszej parafii, a szczególnie mieszkańcom Zembrzusa Wielkiego, Kownat i Chrostowa za zebrane zboże w ubiegłym tygodniu i ofiary materialne. Bóg zapłać.

14. Dziękuję Paniom Zelatorkom: Teresie Pikus i Urszuli Kobylińskiej za przygotowanie organizacyjne III Pielgrzymki Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie k. Płońska oraz wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w tej pielgrzymce, która była świadectwem naszej pobożności maryjnej.

15. Podziękowania również dla panów: Janusza i Stanisława Smolińskich oraz Piotra Modzelewskiego z Nowych Czernic, a także Janusza Zembrzuskiego z Zembrzusa za sfinansowanie renowacji sztandaru Koła Rolniczego, która wyniosła 1500 zł, a nowy drzewiec został odnowiony z pieniędzy parafialnych w kwocie 800 zł. Przypominam, że renowacja baldachimu w kwocie 2500 zł została ufundowana przez jedną z rodzin naszej parafii, a drążki do noszenia baldachimu zostały odnowione z pieniędzy parafialnych w kwocie 620 zł oraz pieniędzy składkowych od mieszkańców Kuskowa i Nowych Czernic od strony Węgry w kwocie 380 zł, ponieważ całość kosztowała 1000 zł. Bóg zapłać.

16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 9 października (czwartek) – Błogosławiony Wincenty Kadłubek (1160-1223). Biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV. Dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa