Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta siódma niedziela w roku liturgicznym. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Maryi, odradzamy i umacniamy naszą wiarę, którą otrzymaliśmy w sakramencie chrztu świętego.
 2. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli w motywie winnicy przypomina, że Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, Ewangelii i świata. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełniać ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra oraz przyczyniać się do uświęcenia świata.
 3. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, służbie liturgicznej oraz dziewczętom sypiącym kwiatkami.
 4. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj część czwarta Różańca – tajemnice chwalebne. Modlitwę poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych. W najbliższą środę Różaniec poprowadzą dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się duchowo do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej powinny uczestniczyć w konkursie różańcowym, który jest prowadzony jak co roku i polega na zebraniu jak najwięcej pamiątek uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku. W najbliższą sobotę, tak jak w ubiegłym tygodniu, nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 9:30 i zostanie poprowadzone przez wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.
 5. W środę 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które wiąże się ze zwycięstwem floty chrześcijańskiej nad muzułmańską flotą turecką pod Lepanto (obecnie Nafpaktos w Grecji) 7 października 1571 roku. Ówczesny papież Pius V ustanowił ten dzień jako wyraz wdzięczności za cudowne ocalenie chrześcijaństwa przez modlitwę różańcowa. Bitwa pod Lepanto była jedną z najkrwawszych bitew morskich w dziejach świata. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej jest świętem patronalnym Kół Żywego Różańc
 6. W drugą niedzielę miesiąca za tydzień modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 7. Jak słyszeliśmy z odczytanego listu Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. W niedzielę za dwa tygodnie 18 października, a więc ipsa die (łac. „w sam dzień”) będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. dr Tomas Brzeziński – Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który będzie wśród nas już w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00.  W tę niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 8:30 i 15:00.
 9. Po odpuście parafialnym będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy.
 10. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, który jest wyrazem naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem tej uczelni zwracam się z serdeczną prośbą do całej parafii, aby przeprowadzić tę zbiórkę w bieżącym miesiącu. Jeśli będzie zbierane zboże, to proszę o przywożenie do parafii, najlepiej po Mszy Świętej wieczorem ok. godz. 17:30.
 11. W najbliższą sobotę 10 października br., pod hasłem „Z różańcem po ratunek”, odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Z racji na panującą pandemię koronawirusa zaproszeni są wyłącznie pielgrzymi z dekanatów: Płońsk Północ i Płońsk Południe wraz z duszpasterzami. Wszystkich pragnących uczestniczyć w pielgrzymce zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i kanału You Tube naszej diecezjalnej rozgłośni. Początek uroczystości o godz. 10:00. Będziemy się jednoczyli duchowo w czasie modlitwy różańcowej i Mszy Świętej w naszym kościele.
 12. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W ZWIĄZKU Z NIEDZIELĄ 4 PAŹDZIERNIKA BR. W niedzielę 4 października w całym Kościele zbiórka pieniędzy na tzw. denar Świętego Piotra czyli Świętopietrze. Proszę diecezjan Płockich – duchownych i świeckich, aby hojnym sercem wsparli Ojca Świętego w jego dziełach charytatywnych. Za każdą złożoną ofiarę bardzo Wam dziękuję. Bp Piotr Libera.
 13. W ramach zbiórki do puszki w niedzielę 13 września br. z przeznaczeniem na Grób Pański w Jerozolimie oraz w formie wsparcia materialnego chrześcijan w Ziemi Świętej przekazaliśmy 500 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 14. Bardzo dziękuję p. Henrykowi Czaplickiemu i p. Janowi Grabowskiemu za przeprowadzone prace na cmentarzu parafialnym oraz zakup potrzebnych materiałów do ich przeprowadzenia.
 15. Dzisiaj w dniu imienin papieża Franciszka ukazała się encyklika pt. „Fratelli tutti” (wszyscy braćmi) autorstwa ojca świętego. Jej treść możemy znaleźć na stronie diecezji płockiej i naszej parafii. Dostojnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia z darem naszej modlitwy.
 16. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu. W środę 30 września zmarła w wieku 84 lat śp. Janina Przyjazna, związana rodzinnie z naszą parafią. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w piątek 2 października w kościele parafialnym w Gołyminie i tam spoczęła na miejscowym cmentarzu.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 października (niedziela) – Święty Franciszek z Asyżu (Giovanni Bernardone). Po burzliwej młodości przeżył nawrócenie i wyrzekłszy się wszelkich dóbr postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie. Radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców. Jest to dzień imienin papieża Franciszka.
 • 5 października (poniedziałek) – Święta Siostra Faustyna (Helena) Kowalska, dziewica i zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia. „Dzienniczek” jej autorstwa jest zaliczany do najwybitniejszych.
 • 9 października (piątek) – Błogosławiony Wincenty Kadłubek (1160-1223). Biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV. Dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których opisał początki dziejów narodu polskiego. Zmarł jako cysters w Jędrzejowie. Jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie dowolne).
 1. Trwajmy w nastroju modlitwy różańcowej i dziękczynieniu za dobro, którym nas Bóg obdarza. On daje nam łaskę wiary, którą otaczajmy troską w nowym tygodniu naszego życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa