Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta siódma niedziela zwykła. Bóg nie chce, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa.
 2. Dzisiaj też obchodzimy Niedzielę Świętego Franciszka, która jest organizowana od kilku lat przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska w niedzielę po 4 października, czyli dniu wspomnienia Świętego Franciszka z Asyżu. Ten niezwykły święty jest patronem chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył całe stworzenie Boże. To dobra okazja, by poznawać przesłanie papieskiej encykliki pt. „Laudato si” (2015) i adhortacji, która jest jej kontynuacją pt. „Laudate Deum” (2023).
 3. Dzisiejsza niedziela jest drugą w miesiącu. Różaniec przed Mszą Świętą o godz. 10:00 prowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber.
 4. Jak słyszeliśmy z listu Konferencji Episkopatu Polski w następną niedzielę będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Również w niedzielę za tydzień o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele zwykle na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Dzisiaj Różaniec o godz. 9:30 w części czwartej tajemnic chwalebnych, w naszej parafialnej kolejności.
 7. W środę 11 października Różaniec poprowadzą dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej w ramach duchowego przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a w najbliższą sobotę 15 października do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam Koła Żywego Różańca.
 8. W piątek 13 października przypada 106. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia ofiarujemy Różaniec fatimski w intencji pokoju na świecie.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 9:00 po dłuższej przerwie zapraszam wszystkich ministrantów i ewentualnych kandydatów na spotkanie do sali spotkań na plebanii.
 10. W kalendarzu ważnych świąt i uroczystości 14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy serdeczne życzenia, a szczególnie Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. W intencji całej oświaty w naszej Ojczyźnie ofiarujemy w tym dniu nabożeństwo różańcowe. Zmarłych nauczycieli i pracowników szkolnictwa będziemy polecali Bożemu miłosierdziu. Tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana uchwałą sejmową 14 października 1773 r.
 11. W niedzielę za dwa tygodnie 22 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. kan. dr Janusz Cegłowski – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Jana Kantego w Mławie.
 12. Przed odpustem parafialnym w naszej parafii planowane są wizyty duszpasterskie u osób chorych i w podeszłym wieku, pozostających pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych.
 13. Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po uroczystości odpustowej od wtorku 24 października.
 14. Z okazji wspomnienia Świętego Huberta i jubileuszu 100. rocznicy utworzenia Polskiego Związku Łowieckiego w czwartek 12 października o godz. 14:00 w kościele parafialnym w Węgrze zostanie odprawiona Msza Święta w intencji myśliwych żyjących i zmarłych. Mszy Świętej przyświeca wymowne hasło „100 lat za nami, wieki przed nami”. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy.
 15. Dziękuję za modlitwę i udział przedstawicieli Kół Żywego Różańca naszej parafii w VIII Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Smardzewie, która odbyła się wczoraj pod hasłem: „Rodzina błogosławionych Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego”.
 16. Bardzo dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz w formie dofinansowania ogrzewania kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Kuskowa, Kownat, Chrostowa Wielkiego, Zalesia, Nowych Czernic (całość) i Jabłonowa, Żeber oraz Czernic Borowych z ulicy Kościelnej, Sadowej, Dolnej i Jasnej.
 17. Dziękuję za ofiarę na rzecz naszej parafii, którą w ostatnim czasie złożyli p. Katarzyna i Jacek Bartołd.
 18. Zwracam się z prośbą o porządki na grobach bliskich zmarłych oraz w ich otoczeniu po wiejącym wietrze w ostatnim czasie oraz z okazji nadchodzącego odpustu parafialnego. Jednocześnie przypominam o segregacji śmieci na dwie podstawowe kategorie oraz składowanie odpadów z cmentarza w odpowiednich miejscach.
 19. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 20. Wszystkich parafian świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Pamiętamy również o naszych chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, życząc powrotu do zdrowia, a wszystkich zmarłych polecamy miłości Bożej. Modlimy się o pokój na świecie, a szczególnie obecnie na Bliskim Wschodzie, gdzie nasila się krwawy konflikt zbrojny, a śmierć ponoszą niewinni ludzie.
 21. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 11 października (środa) – Święty Jan XXIII, nazywany „Papieżem Dobroci” lub „Dobrym Papieżem Janem”. Zwołał Sobór Watykański II, kanonizowany razem z Janem Pawłem II 27 kwietnia 2014 r. Jest patronem nuncjuszy apostolskich (wspomnienie dowolne).
 • 13 października (piątek) – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916). Prezbiter i zakonnik kapucyn. Ceniony kaznodzieja, spowiednik i pisarz religijny. Był odnowicielem życia zakonnego pod zaborem rosyjskim. Dał początek licznym zgromadzeniom przede wszystkim bezhabitowym, które mogły docierać do wielu różnych środowisk, by głosić ewangelię miłości.
 1. Z Bożym błogosławieństwem i wdzięcznością zabierzmy ze sobą do naszych domów i rodzin to dobro, którym zostaliśmy obdarowani w czasie sprawowanej Eucharystii. Prośmy w codziennej modlitwie o uzdrowienie naszych serc i naszych odniesień do innych ludzi, aby jedność z Bogiem i Kościołem przynosiła i umacniała miłość i pokój w codziennym życiu naszej ojczyzny, parafii i nas samych.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa