Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta druga niedziela roku liturgicznego kieruje nasze myśli w stronę życia wiecznego. W dzisiejszej Ewangelii wg Świętego Marka uboga wdowa oddaje Bogu wszystko, co posiada na swe utrzymanie. Ten hojny gest przyciągnął uwagę Jezusa, ponieważ On również oddaje swoje życie, a więc wartość najcenniejszą, za nas wszystkich.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa za rozpoczynający się etap diecezjalny Synodu w Kościele.
 3. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się podsumowanie konkursu różańcowego i wręczenie nagród dzieciom uczestniczącym w tym konkursie.
 4. Za tydzień druga niedziela miesiąca Przed Mszą Świętą o godz. 10:00 Różaniec pod przewodnictwem Koła Żywego Różańca z Nowych Czernic.
 5. Czwartek 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości i 103. rocznica odzyskania wolności przez Polskę po 123. latach niewoli. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, którą powierzamy opiece Matki Bożej Hetmanki Narodu i Oręża Polskiego oraz świętych patronów biskupów męczenników: Wojciecha i Stanisława, a także Świętego Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II, który niech błogosławi nam z Domu Ojca.
 6. Do uczestnictwa w gminno – parafialnym świętowaniu zaprasza Wójt Gminy Czernice Borowe, Przewodniczący Rady Gminy, Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława BM. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, którą poprzedzi hymn narodowy w ramach programu „Niepodległa do Hymnu”.  Ok. godz. 13:00 przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, Ofiar terroru hitlerowskiego i na grobie Stanisława Chełchowskiego. Następnie przejście do Tablicy Niepodległości i Sali Widowiskowej OSP, gdzie odbędzie się koncert patriotyczny „Polska odzyskana – pamięć bohaterom”. W dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11:30 Koła Żywego Różańca zapraszają do modlitwy za Ojczyznę. Szczegółowy program całej uroczystości znajduje się na stronie Urzędu Gminy i naszej Parafii.
 7. W tych podniosłych dniach wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz zamordowanych w Pomiechówku, w Forcie Trzecim, których groby znajdują się na cmentarzu parafialnym, ponieważ oni są symbolem męczeńskiej śmierci wszystkich poległych i zamordowanych w obronie Ojczyzny. Otaczamy pamięcią także generała Stanisława Sosabowskiego, który w okolicach Czernic Borowych osobiście uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 roku.
 8. W tym roku przez cały listopad można codziennie uzyskiwać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 9. Nadal przyjmowane są wypominki roczne, które można zamówić po Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. Jutro tj. 8 listopada przeżywamy uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnej
  w Płocku, która jest „matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.
 11. We wtorek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 12. Dzisiaj rozpoczyna się etap diecezjalny Synodu, który ogłosił papież Franciszek. O godz. 15:00 w bazylice katedralnej w Płocku zostanie odprawiona Msza Święta, w której zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego, uczestniczą księża dziekani i wicedziekani oraz delegacje parafialne. Mszę Świętą o godz. 15:00 odprawi Ksiądz Proboszcz parafii Pawłowo. Ja natomiast będę odprawiał tę Mszę Świętą za Parafian. Więcej szczegółowych informacji na temat etapu diecezjalnego synodalnej drogi w najbliższym czasie.
 13. Podczas X kwesty przeprowadzonej 1 listopada przy bramach cmentarza, z przeznaczeniem na renowację pomników nagrobnych o charakterze zabytkowym i historycznym, zebrano kwotę 1850 zł. Razem z ofiarami złożonymi na tacę w Dniu Zadusznym uzyskaliśmy kwotę 2.300 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz kwestującym z Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Wolontariuszom.
 14. Raz jeszcze dziękujemy również naszym strażakom ochotnikom za pełnioną służbę porządkową w uroczystość Wszystkich Świętych na parkingu przed kościołem i drogach prowadzących do cmentarza.
 15. Ponownie zwracam się z prośbą o porządki na grobach śp. bliskich zmarłych oraz w ich otoczeniu, ponieważ wiejący wiatr w ostatnim czasie znowu spowodował różne problemy porządkowe.
 16. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 17. Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych oraz pamiętamy o zmarłych, których w miesiącu listopadzie szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 10 listopada (środa) – Święty Leon Wielki. Papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.
 • 11 listopada (czwartek) – Święty Marcin (316-397). Żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a później został biskupem w Jest pierwszym wyznawcą w Kościele Zachodnim, który nie był męczennikiem w Kościele Zachodnim.
 • 12 listopada (piątek) – Święty Jozafat (1580-1623). Biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich, charakteryzując się przy tym wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.
 • 13 listopada (sobota) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003). Eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, a także pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
 1. Umocnieni Eucharystią i słowem Bożym jednoczymy się w modlitwie za naszą Ojczyznę. Postawy ofiarnego życia na ziemi uczy nas uboga wdowa z dzisiejszej   Niech Boże błogosławieństwo na nowy tydzień i naszą przyszłość będzie dla nas duchową siłą, aby miłość i dobro szerzyć w codziennym życiu.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa