Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Trzydziesta trzecia niedziela w roku liturgicznym, to kolejna niedziela miesiąca listopada, w którym szczególnie okazujemy pamięć naszym bliskim zmarłym. To również dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego, który przeżywamy pod hasłem „Być solą ziemi” i zakończenie Roku Wiary w całym Kościele Powszechnym. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

3. Za tydzień w niedzielę 24 listopada po Mszy świętej o godzinie 10:00, spotkanie dla dzieci z klasy IV razem z rodzicami, w ramach katechezy przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a po zakończeniu Mszy świętej o godz. 15:00 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Dzieci z klasy IV przynoszą ze sobą świeczkę lub mały znicz, które zaniesiemy na cmentarz i zapalimy na grobach bliskich zmarłych oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

4. Za dwa tygodnie w niedzielę 1 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku będzie prowadził ksiądz Łukasz Gach – wikariusz parafii Świętego Krzyża w Płocku.

5. W środę 20 listopada 2013r. w Gimnazjum imienia 21. Pułku Piechoty Dzieci Warszawy w Czernicach Borowych o godzinie 11:00, odbędzie się akcja charytatywna pod hasłem „Otwórzmy serca dla Weroniki” zainicjowana przez Absolwentów Gimnazjum oraz Samorząd Uczniowski. W ramach tej akcji odbędzie się m.in. koncert muzyczny „Absolwenci dla Weroniki”. Weronika jest uczennicą pierwszej klasy naszej szkoły i choruje na porażenie mózgowe. Przeszła już jedną operację, a wkrótce czekają ją kolejne, w tym bardzo poważna operacja kręgosłupa. Środki pozyskane podczas akcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Weroniki. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji charytatywnej.

6. W czwartek 21 listopada obchodzimy ogólnopolski Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w kościele parafialnym o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu zawodowym i rodzinnym.

7. Zaproszenie Biskupa Piotra Libery na zakończenie Roku Wiary w diecezji płockiej:
Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Umiłowani Diecezjanie. Dobiega końca ogłoszony przez papieża Benedykta XVI i kontynuowany przez papieża Franciszka Rok Wiary. W naszej diecezji zamknięcie tego szczególnego okresu będzie miało miejsce w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada, w Sanktuarium Diecezjalnym Świętego Antoniego z Padwy w Ratowie. Msza Święta Dziękczynna połączona z wprowadzeniem relikwii tego świętego rozpocznie się o godz. 15:00. Zapraszam do udziału w tym ważnym eklezjalnym wydarzeniu księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Zachęcam również, by w każdej parafii diecezji złożyć dziękczynienie Bogu za Rok Wiary i otrzymane w nim łaski. Proszę, by we wszystkich wspólnotach parafialnych w niedzielę 24 listopada, w czasie każdej Mszy świętej, odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i odśpiewano „Te Deum”. Zapewniam o modlitwie w waszych intencjach i z serca błogosławię. Wasz biskup Piotr.

8. Apel Biskupa Płockiego o pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach:
Czcigodni Księża Proboszczowie. Drodzy Diecezjanie. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskupa Józefa Michalika, o modlitwę i pomoc ofiarom tajfunu Haiynan, nasza diecezja włączy się solidarnie w pomoc dla poszkodowanych na Filipinach. Jak zapewne wiecie z doniesień medialnych, niemal 10 mln mieszkańców tego kraju potrzebuje niezwłocznej pomocy. Dlatego niedziela 17 listopada została ogłoszona dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Materialnym wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek w tym dniu. Serdecznie dziękuję za włączenie się zarówno duchowo, jak i materialnie, w tę szlachetną inicjatywę. Bóg zapłać za okazane serce i pomoc naszym siostrom i braciom na Filipinach. Wasz biskup Piotr.

9. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ma on przypominać o tragediach ofiar wypadków i przestrzegać przed nierozważną jazdą. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach wypadków oraz o wszystkich poszkodowanych w wypadkach i katastrofach drogowych, a także o ich rodzinach.

10. Trwają prace przy wymianie stolarki drzwiowej w budynku dzwonnicy, które zostały wznowione w ubiegłym tygodniu. Jest również montowana druciana siatka w otworach okiennych, w których znajdują się drewniane żaluzje. Więcej szczegółów na ten temat w przyszłą niedzielę.

11. Podczas kwesty w ubiegłą niedzielę na rzecz utworzenia pomnika żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej zebrano 637 zł, a na rzecz prześladowanych chrześcijan w Nigerii, nasza parafia przekazała 150 zł. Bóg zapłać wszystkim za okazane wsparcie.

12. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli: pani Bożena i Katarzyna Załoga – Chrostowo Wielkie, państwo Bartłomiej i Małgorzata Kołakowscy – Dzielin. Bóg zapłać.

13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 listopada (poniedziałek) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc

• 19 listopada (wtorek) – Błogosławiona Salomea, która żyła w XIII wieku. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie.

• 20 listopada (środa) – Święty Rafał Kalinowski, powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju.

• 21 listopada (czwartek) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

• 22 listopada (piątek) – Święta Cecylia, męczennica z III wieku, która jest patronką śpiewu kościelnego i muzyki organowej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa