Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nazywana jest w tradycji Kościoła Pięćdziesiątnicą, ponieważ przypada dokładnie pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu. Liturgia dzisiejszego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania.

2. Jutro w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada święto Maryi Matki Kościoła, które zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 16:30.

3. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny w liturgii Kościoła. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy możliwość spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w tym roku.

4. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie KŻR dzieci i młodzieży.

5. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12:00.

6. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej głównej, a w niedziele w czasie Mszy świętej o godz. 15:00. Dzisiaj czerwcowe o godz. 12:00, ponieważ nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00 ze względu na III Parafialny Piknik Rodzinny.

7. W czwartek 12 czerwca po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią będziemy wspierać też siedmiu neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

8. Odpust w naszej parafii ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w tym roku przypada w niedzielę 22 czerwca. Sumę odpustową z okolicznościowym kazaniem o godzinie 12:00 odprawi ojciec Wiesław Wiśniewski – przeor klasztoru Ojców Pasjonistów i proboszcz parafii Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu.

9. W nawiązaniu do Święta Rodziny, które diecezja płocka przeżywała z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka, a także zbliżającego się Dnia Ojca, Rada Duszpasterska naszej parafii oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach III Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się dzisiaj na placu przy plebanii po Mszy Świętej o godzinie 12:00. W programie m.in. występ zespołu „TAKT” i zespołu „Endorfina”, a także różne gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla wszystkich, prowadzone przez grupę animacyjną z Przasnysza. Ponadto strefa malucha, mała strefa wesołego miasteczka, pląsy i zabawy w wykonaniu czernickich harcerzy oraz niespodzianka przygotowana przez czernickich druhów strażaków. W czasie pikniku poczęstunek w postaci domowej grochówki, pyszne pierogi oraz przysmaki z grilla i kuchni regionalnej, a wieczorem ognisko z akordeonem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i wspólnego świętowania.

10. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, nasza parafia zebrała w ubiegłą niedzielę 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Dzisiaj na prośbę Episkopatu Polski i Biskupa Płockiego wspieramy ofiarą do puszek poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Ofiarę można złożyć po Mszy Świętej.

12. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli p. Mariusz i Katarzyna Zembrzuscy z Zembrzusa Wielkiego.

13. Odezwa Biskupa Płockiego z okazji 15. rocznicy beatyfikacji arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego oraz biskupa Leona Wetmańskiego. (czytaj >>>)
14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 czerwca (wtorek) – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński. Był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.

• 11 czerwca (środa) – Święty Barnaba Apostoł. Bliski współpracownik świętego Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej.

• 13 czerwca (piątek) – Święty Antoni z Padwy (1195-1231). Franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

• 14 czerwca (sobota) – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się z nimi głodowymi racjami żywności.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa