Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

18 listopada 2011r. szesnaście par małżeńskich z terenu Gminy Czernice Borowe obchodziło zaszczytny jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego. Wśród jubilatów są trzy małżeństwa z naszej parafii: Włodzimierz i Halina Bielawscy, Edward i Jadwiga Jaskólscy, Tadeusz i Kazimiera Kiersikowscy.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, którą odprawił ks. Michał Gaszczyński. Msza Święta miała charakter dziękczynny, była ona podziękowaniem Bogu za pięćdziesiąt lat, spędzonych razem w miłości, która mimo trudów życia codziennego, niekiedy ciężkich chorób przetrwała. Kazanie księdza Michała Gaszczyńskiego przywołało wspomnienia z przed 50 – lat, kiedy Jubilaci powiedzieli sobie sakramentalne Tak, w obecności Boga jak również w majestacie Urzędu Stanu Cywilnego oraz włożyli na swoje prawe dłonie złote obrączki, które swoją wartością były i nadal są cenniejsze od złota, gdyż oznaczają wspólną drogę życia dwojga ludzi, zjednoczonych miłością silniejszą nawet od śmierci. Na zakończenie kazania ks. Michał podkreślił, iż „Jubilaci są solą ziemi i światłem świata – tak dzisiaj mówi do Was Chrystus. Jesteście solą ziemi, bo nie utraciliście tego smaku, który ma sól – potrzebna, do dobrego przeżywania codzienności życia – wiarą, nadzieją i miłością. Jesteście tym światłem, które nam świeci jak to piękne dzisiejsze słońce, które rozproszyło listopadową szarość, a które zaświeciło jakby szczególnie ze względu na to piękne jubileuszowe święto. Niech zawsze świeci to światło przed ludźmi, aby widzieli dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie – to słowa ewangelii wg. Św. Mateusza a jednocześnie to są życzenia samego Chrystusa i Matki Najświętszej – naszej Czernickiej Pani, którzy dzisiaj się cieszą razem z nami, tym pięknym jubileuszowym świętem. Wszyscy życzymy słowami Św. Pawła Apostoła, aby dalsze lata wspólnego życia były nadal światłem miłości Bożej, która jest źródłem miłości dwojga ludzi i nigdy nie przemija, nigdy się nie kończy wszystko przetrzyma i zawsze wszystko zwycięża”.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa