< 2020 >
18 lutego 2020 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 16.02.2020 Dzisiaj szósta niedziela zwykła w ... +++ 17 lutego 2020 - Zaproszenie na XXXIX Przegląd Zespołów Zapustnych +++ 15 lutego 2020 - Intencje Mszy Świętych 17.02.2020 – 23.02.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 15 lutego 2020 - Etiuda w wykonaniu Pana Adriana – Studium Organistowskie im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku EGZAMINY W STUDIUM ORGANISTOWSKIM P ... +++ 15 lutego 2020 - Promocja książki Mariusza Celmera w Muzeum Historycznym w Przasnyszu 11.02.2020 Książka pt. ,,Władze państwowe ... +++ 12 lutego 2020 - “Nie zastąpi Ciebie nikt” Ostatni wspólny utwór skomponowan ... +++ 10 lutego 2020 - V NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 09.02.2020 W piątą niedzielę roku liturgicz ... +++ 9 lutego 2020 - LIST PRYMASA POLSKI PRZYGOTOWUJĄCY DO BEATYFIKACJI CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO ZWIASTUN DOBREJ NOWINY, ŚWIADEK CH ... +++ 8 lutego 2020 - Stylowa szafka na chórze 06.02.2020 +++ 8 lutego 2020 - Stuła patriotyczna ofiarowana przez śp. Jadwigę Olszewską 23.12.2019 +++ webdesign

Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego, móc raz jeszcze wrócić pamięcią do wzruszającej, wspaniałej chwili zawarcia związku małżeńskiego. Okazją do wspomnień był dzień 23 października 2014 roku, w którym uroczyście obchodzono „Złote Gody” w Gminie Czernice Borowe.

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Dni pełne uśmiechu i te pełne łez. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim. Dodatkowego prestiżu dodaje tej uroczystości medal prezydencki za długoletnie pożycie małżeńskie. Na uroczyste spotkanie przybyły pary, które przed pięćdziesięcioma laty zawarły związek małżeński.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła Msza Święta sprawowana przez proboszcza Michała Gaszczyńskiego o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym  Czernicach Borowych. W okolicznościowym kazaniu Ks. Michał Gaszczyński podkreślił wagę obchodzonego jubileuszu, który jest powrotem do źródła, a więc do początku wspólnej drogi życia w sakramencie małżeństwa. Jest przede wszystkim okazją, aby podziękować Bogu za łaskę miłości, która w świetle słów św. Pawła z „Hymnu o miłości”, zawsze jest najważniejsza i nieprzemijająca, choć czas nieustannie przemija. Ks. Proboszcz nawiązał także do pięknego utworu Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II pt. „Przed sklepem jubilera”, który opowiada historię pewnej rodziny na przestrzeni trzech pokoleń jej istnienia, w świetle podjętych zobowiązań małżeńskich, których symbolem są obrączki na wystawie w tytułowym sklepie jubilera. Na zakończenie jubileuszowej homilii, Ks. Proboszcz nawiązał do słów odczytanej ewangelii według św. Mateusza, życząc Złotym Jubilatom, aby zawsze byli solą ziemi i światłem świata na wzór samego Jezusa Chrystusa, który okazywał swoją miłość pełną ofiary wszystkim ludziom i nadal umacnia taką miłością wspólnoty rodzinne, aby mogły być dla współczesnego świata znakiem nieskończonej miłości Boga. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości, Ks. Proboszcz  podarował Jubilatom książki – “Modlitewnik rodzinny w roku kanonizacji Jana Pawła II”.

Po Mszy Świętej Jubilaci wraz z towarzyszącymi im członkami rodzin udali się do Sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po powitaniu dostojnych Jubilatów oraz gości przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pana Józefa Szymkowskiego głos zabrał Wójt Gminy Pan Wojciech Brzeziński. W swym przemówieniu podkreślił jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie małżeństwa  z tak pięknym i bogatym stażem, jak ważnym są  wzorem do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń. Jednocześnie podziękował Jubilatom za trud włożony w wychowanie dzieci oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed ponad pół wiekiem  rodziny doceniony został przez władze państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Pana Rafała Gotowiec. Jubilatom odśpiewano gromkie „Sto lat”, a także wzniesiono toast za zdrowie oraz pomyślność. Życzeniom i gratulacjom nie było końca. Przygotowano również tort okolicznościowy dla jubilatów i zaproszonych gości. Na zakończenie uroczystości zaprezentowali się Seniorzy, uświetniając swoim śpiewem tegoroczne obchody 50-lecia pożyci małżeńskiego.

Odznaczeni Małżonkowie to:

• Państwo Ireneusz i Maria Krośniccy,
  • Państwo Eugeniusz i Mirosława Trojanowicz,
  • Państwo Leszek i Longina Glinka,
  • Państwo Janusz i Anna Kunkowscy,
  • Państwo Ryszard i Anna Pszczółkowscy,
  • Państwo Stanisław i Bronisława Wiśniewscy.

Dawanie swym życiem świadectwa budowania rodzinnego szczęścia powinno być wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia.