Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Słowo Boże, a szczególnie Ewangelia według Świętego Jana opowiada o Jezusie – Baranku Bożym, którego rozpoznał Jan Chrzciciel. My również, zgromadzeni na Eucharystii, pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia.
 2. We wtorek 17 stycznia będzie obchodzony 26. Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, a organizowany jest w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne obchody noszą hasło: „Przejście Pana: dziś wychodzicie” (Wj 13,4). Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
 3. W środę 18 stycznia w Kościele w Polsce rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który w tym roku będziemy przeżywać pod hasłem zaczerpniętym z Księgi proroka Izajasza: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17).
 4. W sobotę 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w niedzielę za tydzień 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 5. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem w cenie 15 zł.
 6. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 1. PROGRAM KOLĘDY W TYM TYGODNIU:
 • Poniedziałek (16 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chrostowa i Zembrzusa oraz Jabłonowo, godz. 9:30.
 • Wtorek (17 stycznia) – Nowe Czernice od strony Chojnowa, godz.9:30.
 • Środa (18 stycznia) – Nowe Czernice od strony Węgry, godz. 14:30.
 • Czwartek (19 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Piątek (20 stycznia) – Chojnowo Wieś (od strony sklepu), godz. 9:30.
 • Sobota (21 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 9:30.
 • Poniedziałek (23 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 1. Zwracam się z prośbą o pojazd z miejscowości, gdzie będzie zaplanowana kolęda. Serdecznie dziękuję za  wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz za ofiary materialne składane na cele parafialne oraz na kolędę. Pojawiła się zmiana w programie planowanej kolędy na ul. Kaczej w Czernicach Borowych, która została przesunięta ze środy 1 lutego na wtorek 24 stycznia, godz. 15:30, czyli po zakończeniu kolędy w Chojnówce i Kolonii Chojnowo.
 2. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i potrzebne łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pamiętamy o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a naszych bliskich zmarłych powierzamy miłosierdziu Bożemu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 17 stycznia (wtorek) – Święty Antoni, opat. Żył na przełomie III i IV wieku. Jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu ascetycznej doskonałości chrześcijańskiej.
 • 19 stycznia (czwartek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 • 21 stycznia (sobota) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 1. Święty Jan Chrzciciel w dzisiejszej Ewangelii wskazuje na Jezusa mówiąc: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (por. J 1, 29-34). Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam podążać drogą wiary, że Bóg przyszedł do nas jako małe dziecko i pozostał z nami na zawsze w słowie Bożym i w Komunii Świętej oraz codzienności naszego życia.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa