Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. W dzisiejszą drugą niedzielę zwykłą roku obchodzimy w Kościele katolickim Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym roku nosi on hasło „Poszerzyć granicę serca”. Z tej okazji papież Franciszek wystosował orędzie, w którym napisał, że Kościół jest matką dla wszystkich. Jest tam też apel do samych wierzących: “Odwaga wiary, nadziei i miłości pozwala zmniejszyć dystans, dzielący od ludzkich dramatów. Jezus Chrystus wciąż oczekuje, aby Go rozpoznawać w migrantach i w uchodźcach, w uciekinierach i przesiedleńcach i także w ten sposób wzywa nas, abyśmy dzielili się zasobami, niekiedy rezygnując z części naszego nabytego dobrobytu.”

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku hasłem tego tygodnia są słowa z ewangelii wg świętego Jana: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” (J 4,7). W tym tygodniu bardziej niż zwykle w naszych modlitwach pamiętajmy o jedności całego Kościoła.

3. Dzisiaj nie ma spotkania scholi parafialnej, ponieważ rozpoczynają się ferie zimowe. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie 1 lutego o godz. 11:00.

4. W środę 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w czwartek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca, a wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa, słowa życzeń i serdeczna pamięć.

5. Niedziela za tydzień to Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, a także będzie to ostatnia niedziela stycznia.

6. Od przyszłej niedzieli przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej można będzie nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.

7. Pan Kościelny serdecznie dziękuje za ofiary złożone z okazji roznoszenia poświęconej wody, kredy i kadzidła do naszych domów.

8. PROGRAM KOLĘDY:

  • Poniedziałek (19 stycznia) – Nowe Czernice od strony Zembrzusa i Jabłonowo, godz. 9:30.
  • Wtorek (20 stycznia) – Chojnowo Wieś. Początek od strony sklepu, godz. 9:30.
  • Środa (21 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
  • Czwartek (22 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
  • Piątek (23 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Sadowa od p. Romualda Żebrowskiego, ul. Dolna oraz ul. Jasna w stronę dawnej bazy SKR, godz. 9:30.
  • Sobota (24 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Wyspiańskiego od p. Barbary Karolewskiej i ul. Chełchowskiego do p. Wojnarowskich, godz. 9:30.
  • Poniedziałek (26 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
  • Wtorek (27 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Długa i ul. Bagienna. Początek od p. Henryka Krajewskiego do p. Granoszewskich, godz. 9:30, a następnie ul. Kacza od p. Marianny Gniazdowskiej do p. Pawelczyk.
  • Środa (28 stycznia, zakończenie kolędy) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30.

9. Bardzo proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę, a przede wszystkim na renowację ołtarza i remont dzwonnicy. Bóg zapłać.

10. Dzięki uprzejmości Redakcji otrzymaliśmy kilka bezpłatnych egzemplarzy Ciechanowskiego Pisma Historycznego.Reduta z interesującym tematem głównym tego wydania pt. „Kościół niszczony”.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 19 stycznia (poniedziałek) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tzw. Sióstr Sercanek.

• 21 stycznia (środa) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.

• 24 stycznia (sobota) – Święty Franciszek Salezy. Biskup i doktor Kościoła, a także wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa