Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj trzecia niedziela w roku liturgicznym, która jest zakończeniem Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jest to również 62. Światowy Dzień Chorych na Trąd, który został ustanowiony w 1954 roku i jest obchodzony w każdą ostatnią niedzielę stycznia.

2. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa, ponieważ w dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

3. Jutro obchodzimy 15. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, które uznają tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

4. We wtorek 27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku jest to jednocześnie 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zamordowanych i poległych w czasie II wojny światowej.

5. Najbliższa niedziela 1 lutego to pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za tegoroczną wizytę duszpasterską, a także modlitwy kolejnego miesiąca nowenny przed rozpoczęciem nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach diecezji płockiej.

6. Również w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 spotkanie scholi parafialnej, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii.

7. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii po Mszy Świętej można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.

8. Program kolędy:

  • Poniedziałek (26 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
  • Wtorek (27 stycznia) – Czernice Borowe, ul. Długa i ul. Bagienna. Początek od p. Henryka Krajewskiego do p. Granoszewskich, godz. 9:30, a następnie ul. Kacza od p. Marianny Gniazdowskiej do p. Pawelczyk.
  • Środa (28 stycznia, zakończenie kolędy) – Czernice Borowe, ul. Okrężna od p. Obidzińskich i ul. Kościelna, godz. 9:30.

9. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę i na rzecz naszej parafii w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać.

10. Dziękuję również za pomoc przy odśnieżaniu terenu wokół kościoła i plebanii.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 stycznia (poniedziałek) – Święci Tymoteusz i Tytus. Biskupi, uczniowie i pomocnicy świętego Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi”.

• 27 stycznia (wtorek) – Błogosławiony Jerzy Matulewicz (1871-1927). Biskup, odnowiciel zgromadzenia księży marianów i założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich: sióstr eucharystek i sióstr ubogich od Niepokalanego Poczęcia NMP.

• 28 stycznia (środa) – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274). Dominikanin i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów oraz teologów w dziejach kultury europejskiej. Dzieła filozoficzne i teologiczne, które napisał do dziś stanowią ważną inspirację w nauczaniu Kościoła katolickiego.

• 31 stycznia (sobota) – Święty Jan Bosko (1815-1888). Z pochodzenia był Włochem. Założyciel Salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa