Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, to największe święto Kościoła katolickiego i całego chrześcijaństwa. W tym roku święta wielkanocne ponownie są inne od wszystkich z powodu wojny na Ukrainie i obecności uchodźców wojennych wśród nas. Miłość jednak ostatecznie zwycięża śmierć, a dobro zwycięża zło, dlatego dziękujmy Bogu za dar nowego życia w Chrystusie.
 2. Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam życzenia wielkanocne: Umiłowani Diecezjanie i Goście z Ukrainy przebywający na terenie naszej Diecezji! „Wiara nie uwalnia nas od udręk życia, ale pozwala nam przejść przez nie w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, z wielką nadzieją, która nie zawodzi…” Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2022. Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję! Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.
 3. Drogim Parafianom oraz Drogim Gościom razem z Rodzinami i Bliskimi, z którymi jednoczymy się duchowo, ja również składam świąteczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan napełni nas swoim pokojem, którego świat dać nie może. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych dobra, miłości i rodzinnego ciepła.
 4. Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte o godzinie: 6:00, 10:00 (transmisja on-line) i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej. Msze Święte o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line). W czasie Mszy Świętych zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę zostaną przeznaczone na rzecz katolickich szkół i uczelni w diecezji płockiej.
 6. W środę 20 kwietnia o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas. Spotkanie odbędzie na plebanii.
 7. W piątek wielkanocny ze względu na oktawę nie ma postu od pokarmów mięsnych.
 8. Niedziela za tydzień, to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą w 2000 roku ustanowił Święty Jan Paweł II. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 wystąpi Gminna Orkiestra Dęta z muzyczną oprawą liturgii oraz koncertem wielkanocnym.
 9. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom oraz osobom spoza naszej parafii, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 10. Słowa podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz wszystkich osób wspomagających za przygotowanie Grobu Pańskiego oraz Ołtarza Wystawienia w nawiązaniu do hasła Roku Duszpasterskiego w Kościele w Polsce „Posłani w pokoju Chrystusa” oraz trwającej wojny na Ukrainie i w innych częściach świata. Dziękuję wszystkim, którzy choćby przez chwilę byli przy Grobie Pańskim w Wielki piątek i Wielką Sobotę. Dziękuję ministrantom z Liturgicznej Służby Ołtarza, asyście procesyjnej i pocztom sztandarowym oraz druhnom i druhom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność i współpracę. Dziękuję lektorkom i lektorom oraz dziewczętom i paniom śpiewającym psalmy, a także panu organiście Adrianowi (panu Bogusławowi trębaczowi wojskowemu) i panu Patrykowi po. Pana Kościelnego. Dziękuję Panu Damianowi Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej oraz Paniom Katechetkom, harcerzom z drużyny szkolnej, dzieciom i młodzieży, a także raz jeszcze całej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ołtarza Wystawienia i świąteczną dekorację naszego kościoła. Dziękuję Redakcji strony internetowej parafii za współpracę.
 11. W sobotę 23 kwietnia br. odbędą się „Drzwi Otwarte” w Szkołach Katolickich w Płocku (początek o godz. 10:00). Dyrekcja i Rada Pedagogiczna zapraszają przedszkolaków oraz uczniów (chłopców i dziewczęta) klas ósmych szkoły podstawowej, a także innych zainteresowanych. Szczegóły na plakacie w gablocie kruchty bocznej kościoła.
 12. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia (wczoraj 16 kwietnia w cieniu Wielkiej Soboty papież senior Benedykt XVI obchodził 95. urodziny). Pamiętamy o chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w modlitwie przy pustym Grobie Pańskim. W tych świątecznych dniach otaczamy naszą szczególną modlitwą wszystkie służby, które pełnią dyżury dla naszego dobra, zdrowia i bezpieczeństwa. Policja ponadto przypomina o ostrożności na drodze podczas świątecznych podróży.
 13. Święta Zmartwychwstania Pańskiego to wielka tajemnica naszej wiary. Dlatego bądźmy ludźmi Wielkiej Nocy według tytułu książki filipińskiego kardynała Luisa Tagle oraz stróżami wielkanocnego poranka. Umocnieni ofiarą Mszy Świętej podzielmy się Bożym pokojem i pełnym radości orędziem, że Pan rzeczywiście zmartwychwstał.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa