13 stycznia 2021 - ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY 2021 Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - AP+ Wspieram Ewangelizację Więcej informacji >>> +++ 13 stycznia 2021 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „B” 10.01.2021 Chrzest Święty jest przejściem z ... +++ 11 stycznia 2021 - Intencje Mszy Świętych 11.01.2021 – 17.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 7 stycznia 2021 - MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE +++ 7 stycznia 2021 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2021 +++ 7 stycznia 2021 - Komunikat przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom przypadający w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2021 r. +++ 7 stycznia 2021 - Strona do aktualności +++ 7 stycznia 2021 - OBJAWIENIE PAŃSKIE „B” 06.01.2021 Dzisiaj obchodzimy uroczystość Ob ... +++ 4 stycznia 2021 - Zapowiedzi przedślubne 03.01.2021 – 10.01.2021 Piotr Gajewski – parafia pw. Świ ... +++ webdesign
  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii (gr. ukazanie się), którą w Polsce nazywamy świętem Trzech Króli. W Kościele ta uroczystość znana jest już od III wieku i przypomina, że Syn Boży ukazuje się ludziom jako Zbawiciel całego świata. W Kościołach Wschodnich dzisiaj jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
  2. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Światowy Misyjny Dzień Dzieci, obchodzony w tym roku pod hasłem „Eucharystia źródłem misji”, który ustanowił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień 8 stycznia 1984 roku. Ofiary składane na tacę będą wsparciem Krajowego Funduszu Misyjnego.
  3. W związku ze Światowym Misyjnym Dniem Dzieci, dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dzieci i młodzież adorują Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku. Dziękujemy scholi pod opieką Pana Organisty za zaśpiewane kolędy oraz obecnym dzieciom i młodzieży.
  4. Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego, kredą poświęconą w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, oznaczamy drzwi naszych domów pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara ( K+M+B 2021) lub w myśl innej tradycji od łacińskich słów Christus mansionem benedicat – „niech Chrystus błogosławi to mieszkanie” (C+M+B 2021).
  5. Dzisiaj mamy obowiązek obecności podczas Mszy Świętej, ponieważ jest to uroczystość „nakazana”. Dlatego Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8:30, 10:00, 12:00 (transmisja on-line) i 15:00 (transmisja on-line).
  6. Na zakończenie każdej Mszy Świętej symboliczne błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody, które w tych dniach otrzymujemy w naszych domach na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, aby nas wspierał i prowadził drogami Nowego Roku. Kreda, kadzidło i woda to także zapowiedź wizyty duszpasterskiej w tym roku pod nazwą „kolędy na zaproszenie”. Taki zestaw „Trzech króli” można otrzymać w zakrystii po Mszy Świętej u Pana Kościelnego.
  7. Pod hasłem zaczerpniętym z pieśni Jana Kochanowskiego „Panu dzięki oddawajmy” po raz trzynasty ulicami ok. 2500 miejscowości w Polsce przejdzie symboliczny Orszak Trzech Króli, w tym roku liczący po pięć osób. W Płocku zastąpi go Orszak Kolędowy, który odbędzie się w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki. Mszy Świętej przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera z udziałem biskupa Mirosława Milewskiego, który wygłosi homilię. Spotkanie to zainauguruje obchody 30. rocznicy pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Płocka, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca 1991 roku, dlatego każdy uczestnik wspólnej modlitwy otrzyma folder upamiętniający tę historyczną wizytę apostolską.
  8. Dzisiaj Biskup Płocki Piotr Libera obchodzi 24. rocznicę przyjęcia święceń biskupich, które otrzymał 6 stycznia 1997 r. z rąk Świętego Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra w Rzymie. Razem z modlitwą składamy życzenia Dostojnemu Pasterzowi naszej diecezji.
  9. Jutro pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość na drodze powołania.
  10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny, różne rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia. Pamiętamy w modlitwie o chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  11. W osobach Trzech Króli lub Mędrców ze Wschodu pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Jezusowi Królowi Wszechświata, który objawił się jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Niech Boże błogosławieństwo, jak gwiazda betlejemska, zawsze prowadzi nas prostymi drogami i pomaga nam dobrze pełnić posłannictwo głoszenia Ewangelii w trudnej codzienności życia.
Rok liturgiczny 2020/2021