Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Z okazji Święta Trzech Króli dnia 6 stycznia 2012 r. po raz pierwszy ulicami Płocka przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie to, na wzór opisu w Ewangelii, przejście  królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców miasta.

Orszak jest organizowany przez Komitet Organizacyjny OTK w Płocku, składający się z liderów płockich organizacji katolickich, przy wsparciu Kurii Diecezjalnej, samorządów lokalnych, Fundacji OTK w Warszawie. W stolicy i innych miastach inicjatywa ta szybko przerodziła się w wielką, miejską imprezę, która gromadzi wielotysięczne tłumy. Mamy nadzieję, że podobnie stanie się również w Płocku. Orszakowi towarzyszyć będzie konkurs i wystawa Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych.

Płocki Orszak Trzech Króli swoim patronatem objęli: Biskup Płocki Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Michał Boszko, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku wszystkich mieszkańców Płocka: rodziny z dziećmi, uczniów, pracowników zakładów pracy i instytucji. Rozpocznie się on w piątek 6 stycznia 2012 r. o godz. 12.00, przy kościele św. Bartłomieja, natomiast zakończy Mszą św. w Bazylice Katedralnej, pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Libery.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa