Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry!

Kiedy zasiądziemy do wigilijnego stołu, nie zapominajmy o wolnym miejscu i uchylonych drzwiach – to znaki oczekiwania: w Starym Testamencie oczekiwanie na przyjście Eliasza, w Nowym Testamencie oczekiwanie na Chrystusa, wreszcie oczekiwanie na samotnego, którego tego wieczoru nie ma kto przytulić. To także znak naszej pamięci o bliskich nam zmarłych.

Nasze myśli pobiegną do wydarzeń minionego roku. Wspominać będziemy tych, których już wśród nas zabrakło, gdyż zakończyli ziemskie pielgrzymowanie. Myślą wybiegniemy ku przyszłości. Nie mogąc zerwać zasłony skrywającej przyszłość, z troską będziemy pytać co nam przyniesie Nowy Rok 2012.

Dla Kościoła będzie to Rok Wiary. Tak nazwał go Benedykt XVI, bo to rok dwóch znaczących rocznic – 50. rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II i 20. opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego.

W naszej Ojczyźnie będzie to rok trzech wielkich Polaków. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 16 IX 2011 podjął uchwałę ustanawiającą rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka, Józefa Ignacego Kraszewskiego i księdza Piotra Skargi. To wielcy patrioci – czujący silną więź emocjonalną, społeczną i kulturową z własną ojczyzną. “A jeśli droga otwarta do nieba / Tym, co służą Ojczyźnie” (J. Kochanowski, Pieśń XII).

„Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”.

Tymi pięknymi słowami życzymy Drogim Parafianom i wszystkim Drogim Gościom radości, miłości i pokoju płynących z tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciątko Jezus umacnia naszą nadzieję, pomnaża wzajemną życzliwość, obdarza zdrowiem oraz błogosławi wszelkimi łaskami w Nowym Roku 2012.

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Kochani Diecezjanie!

Pragnę złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia świąteczne. Niech Boże Dziecię, które narodziło się w Betlejem, błogosławi Wam każdego dnia i będzie źródłem świadectwa życia chrześcijańskiego.
W tym szczególnym dniu Narodzin naszego Zbawiciela modlę się za Was wszystkich i proszę, by On coraz bardziej czynił nasze wspólnoty, te duże i te małe, domem. Jest to szczególnie ważne w obliczu piętrzących się obecnie trudności. Życzę także, by zbliżający się Nowy Rok 2012 obfitował w dobre, pełne Bożej miłości dni.
Wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, dnia 15 grudnia 2011 r.

Wasz biskup Piotr

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa