Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Około 8 tysięcy osób z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich wzięło udział w 31. Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa w sobotę 21 września. Odbywała się ona pod hasłem „Wierzę – Jestem Widoczny”. Mszy świętej dla dzieci i młodzieży przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski, który również wygłosił pouczające kazania.

Popularna w diecezji płockiej pielgrzymka odbywała się w dwóch etapach. Dzieci spotkały się w Przasnyszu, a po zawiązaniu wspólnoty, które poprowadził zespół Saron z parafii św. Jana Kantego w Mławie, wyruszyły do Rostkowa. Po przejściu pieszo 6 km dotarły do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Tam przeszły przez Bramę Świętego Stanisława Kostki i wzięły udział w sprawowanej Eucharystii, której przewodniczył Biskup Roman.

Hierarcha odwołał się do hasła pielgrzymki „Wierzę – Jestem Widoczny”. Akcentował, że gdy jest ciemno, dzieci i młodzież powinni poruszać się po drogach w bezpiecznym, odblaskowym stroju. Analogicznie swoją widoczność na drogach życia powinni zaznaczać chrześcijanie – inni też powinni widzieć, że spotykają się z wyznawcami Chrystusa.

Młodzież spotkała się przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Wzięła udział w nabożeństwie ewangelizacyjnym, animowanym przez zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka oraz w Eucharystii pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego. Ich spotkanie zakończył koncert zespołu „Porozumienie” oraz błogosławieństwo.

Oprawę liturgiczną i muzyczną podczas Mszy św. zapewnili: zespół Totus Tuus z parafii Bielsk, dzieci i młodzież z parafii: Zegrze, Grzebsk, Pomiechowo, św. Jana Chrzciciela w Płocku, św. Michała Archanioła w Płońsku, Ruchu Światło-Życie oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa z Rogozina i ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej Misjonarek Klaretynek w Modlinie Twierdzy.

Podczas pielgrzymki pogadankę o bezpieczeństwie mieli policjanci z Przasnysza i z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Poza tym wśród uczestników pielgrzymki prowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej na raka kości 16-letniej Alicji z Płońska.

W pielgrzymce do Przasnysza i Rostkowa, poza pątnikami z diecezji płockiej, uczestniczyli także młodzi ludzie z diecezji łomżyńskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej i warmińsko-mazurskiej. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli księża, siostry zakonne, katecheci świeccy, klerycy z płockiego Seminarium. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział około 8 tys. osób, w tym około 50 osób z naszej parafii.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa