Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta szósta niedziela w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, a także życie i rozwój dzieci oraz nasze rodziny. Nadal prośmy w modlitwie o żywą wiarę, nadzieję i miłość, aby starać się dzielić z innymi tym, co posiadamy, choćby w symbolicznym wymiarze. Niech nasze rodziny będą domowymi Kościołami, które promieniują Ewangelią i czerpią moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.

2. Dzisiejsza niedziela przesłania liturgiczne święto Trzech Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Natomiast w środę 2 października wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może nie zawsze o tym pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego człowieka, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Aniołowie są przejawem obecności Boga w świecie i w tajemniczy sposób łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, a także prośmy o pomoc, zwłaszcza w różnych trudnych sprawach. Dzisiaj dzień imienin obchodzi pan organista Michał Daniszewski, któremu składamy serdeczne życzenia zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej i błogosławieństwa Bożego w codziennym życiu, a przede wszystkim w posłudze muzycznej dla naszej parafii.

3. Dzisiaj również parafia Pawłowo świętuje doroczny odpust ku czci Świętej Tekli. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 12:00.

4. W najbliższy wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 15:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej całą parafię, a szczególnie dzieci z klasy czwartej, które przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (obowiązkowo raz w tygodniu, najlepiej w środę). W tym roku również będzie trwał konkurs różańcowy, polegający na zebraniu jak największej liczby pamiątek uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą dostępne od poniedziałku do piątku.

5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca (różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych) i pierwszy piątek – sakrament pokuty od godziny 15:30 w czasie trwania nabożeństwa różańcowego. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godzinie 15:30, a później zostanie odprawiona Msza święta wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Tradycyjnie zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

7. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministranta w najbliższą sobotę 5 października o godzinie 14:30 w sali spotkań na plebanii, a później wspólne nabożeństwo różańcowe o godz. 15:30 w kościele, które poprowadzi liturgiczna służba ołtarza naszej parafii.

8. Trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W związku z tym bardzo proszę mieszkańców Czernic Borowych o zorganizowanie takiej zbiórki w przyszłą niedzielę 6 października. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten piękny zwyczaj naszej parafii, a szczególnie mieszkańcom Nowych Czernic od strony Chojnowa oraz mieszkańcom Chrostowa za zboże przywiezione w ubiegłym tygodniu i ofiary materialne. Bóg zapłać.

9. W niedzielę 13 października planowana jest w naszej parafii tzw. niedziela powołań kapłańskich z udziałem przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, połączona z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II, które nastąpi w czasie Mszy świętej o godz. 10:00.

10. Nadal można nabywać Kalendarz Rolników na rok 2014 w promocyjnej cenie 20 zł. Są jeszcze kalendarze przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego z błogosławionym Janem Pawłem II pt. „Święty człowiek” w cenie 5 zł.

11. Miło mi poinformować, że nasza parafianka Magdalena Stępień jeszcze jako uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Czernicach Borowych, zajęła III miejsce w konkursie województwa mazowieckiego pod hasłem „Kardynał Aleksander Kakowski a niepodległość”. W ubiegłą środę 25 września w siedzibie Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyło się wręczenie nagród i okolicznościowych dyplomów w obecności kardynała Kazimierza Nycza – metropolity warszawskiego i wielu znanych osób życia społeczno – politycznego naszego regionu. Gratulujemy Magdalenie oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów w nauce już w szkole ponadgimnazjalnej.

12. Dziękuje za podarowane kwiaty do kościoła na dzisiejszą niedzielę.

13. Komunikat Biskupa Płockiego o pomocy materialnej dla Syrii. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka oraz prośbę Konferencji Episkopatu Polski, diecezja płocka włączy się w pomoc finansową na rzecz ogarniętej wojną Syrii. Konkretnym wyrazem tej pomocy będzie zbiórka ofiar do puszek we wszystkich kościołach naszej diecezji w niedzielę 6 października. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona żywność, leki i odzież dla narodu syryjskiego. Włączmy się w duchu miłości chrześcijańskiej w tę szlachetną inicjatywę. Niech nie ustaje również nasza modlitwa wstawiennicza, by Bóg „usłyszał krzyki rozpaczy mieszkańców Syrii”. Prośmy o to gorąco za przyczyną Maryi, Królowej Pokoju. Wasz biskup Piotr.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 30 września (poniedziałek) – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420). Prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
• 1 października (wtorek) – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
• 2 października (środa) – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
• 4 października (piątek) – Święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój. Jest patronem obecnego papieża Franciszka.
• 5 października (sobota) – Święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku wielka apostołka Miłosierdzia Bożego.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa