Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Trzydziesta czwarta niedziela w roku liturgicznym to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą ustanowił w 1925 roku papież Pius XI encykliką „Quas Primas” (łac. „Który pierwszy”).
 2. Po Soborze Watykańskim II, Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, bo wszystko ma swój początek i koniec w Jezusie Chrystusie, który objawi pełnię swojej władzy królewskiej w dniu ostatecznym.
 3. Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy w uroczystość Chrystusa Króla chcemy wsłuchiwać się w Jego słowo. Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak, jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo przyjść do naszego życia, aby mógł już teraz zaprowadzić wśród nas „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.
 4. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecamy Bogu w modlitwie nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i składamy serdeczne życzenia, dziękując za podejmowane na miarę możliwości różne inicjatywy duszpasterskie.
 5. W sobotę 27 listopada br. w Pułtusku odbędą się uroczystości 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. Srebrny jubileusz minął już w 2020 roku, ale z powodu nasilonej pandemii korona wirusa został przełożony o rok. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w bazylice kolegiackiej, której będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski. Następnie w Domu Polonii odbędzie się okolicznościowe sympozjum.
 6. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień  w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Z tej okazji Policja Przasnysz apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze.
 7. Corocznie 21 listopada obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji kierownictwu i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych przekazujemy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.
 8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ponieważ trwa miesiąc listopad, pójdziemy na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
 9. Niedziela za tydzień 28 listopada to pierwsza niedziela adwentu, która rozpocznie nowy rok duszpasterski w Polsce pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz kanonik Mieczysław Słomkowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Grodźccu i administrator parafii Radziki w dekanacie wyszogrodzkim, który obecnie rezyduje w rodzinnej parafii pw. Świętego Rocha w Janowie.
 10. Ramowy program nabożeństw w poniedziałek i wtorek zostanie podany w następną niedzielę. Dziś przypomnienie programu adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek (drugi dzień rekolekcji) 29 listopada: od 11:30 do 12:30 – KŻR z Żeber, od 12:30 do 13:30 – KŻR z Czernic Borowych I i II, od 13:30 do 14:30 – KŻR z Zembrzusa Wielkiego i KŻR z Chojnowa, od 14:30 do 15:00 – dzieci i młodzież, od 16:00 do 16:30 – KŻR z Nowych Czernic i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 11. W niedzielę za tydzień zostanie poświęcony opłatek wigilijny, który będzie rozprowadzał Pan Organista. Już teraz dziękuję za życzliwość całej wspólnocie parafialnej w tradycyjnym przyjęciu opłatka wigilijnego od Pana Organisty.
 12. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Kolonii Chojnowo i Chojnówki o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w najbliższą sobotę 27 listopada, która będzie ostatnią w miesiącu. Rozpoczęcie prac to mniej więcej godzina 9:00.
 13. Kończy się miesiąc listopad i nadal trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować przede wszystkim w miejscu do tego przeznaczonym z tyłu cmentarza oraz przy furtce z lewej strony w zielonych pojemnikach przy bramie głównej, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe, szklane i foliowe oraz inne, które nie ulegają biodegradacji, zostawiamy w czarnych pojemnikach przy bramie głównej oraz w metalowym kontenerze z tyłu cmentarza, bo tam jest teraz główne miejsce składowania śmieci z naszego cmentarza.
 14. Na rzecz chrześcijan prześladowanych w Libanie z ofiar zebranych na tacę w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 300 zł. Bóg zapłać dla wszystkich, składających ofiarę na tacę.
 15. Dzisiaj na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski i Biskupa Płockiego można złożyć ofiarę do puszki po każdej Mszy Świętej na rzecz pomocy materialnej migrantom, którzy już znajdują się w Polsce w specjalnych ośrodkach dla uchodźców oraz w formie wsparcia programu pomocowego organizowanego przez Caritas Polska dla innych, którzy legalnie chcą przebywać w naszym kraju.
 16. W dzisiejszą niedzielę 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Tego dnia w szczególny sposób pamiętamy w modlitwie o siostrach w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 17. Jutro 22 listopada przypada dzień patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy rzymskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Z okazji wspomnienia Świętej Cecylii już dziś składamy serdeczne życzenia Panu Organiście Adrianowi i naszej scholi parafialnej oraz wszystkim osobom śpiewającym psalmy i pieśni religijne w naszym kościele.
 18. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, szczególnie chorych na Covid-19 oraz przebywających w szpitalach, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, szczególnie w rocznej modlitwie niedzielnych wypominek. Dziś szczególnie pamiętajmy też o wszystkich ofiarach wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych na całym świecie.
 19. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 22 listopada (poniedziałek) – Święta Cecylia, dziewica i męczennica. Poniosła śmierć w III wieku, gdy rozpoczęły się czasy pierwszych prześladowań chrześcijan. Jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego oraz patronką muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, organistów i muzyków.
 • 24 listopada (środa) – Święty Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839) i jego Towarzysze Męczennicy Wietnamscy. Ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ odważnie głosili wiarę chrześcijańską na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
 • 25 listopada (czwartek) – Święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica. Żyła w IV wieku w Egipcie, gdzie poniosła śmierć za wiarę. Jest patronką m.in. nauczycieli, filozofów, bibliotekarzy, księgarzy i kolejarzy (wspomnienie dowolne).
 1. Przed nami tydzień kończącego się roku liturgicznego oraz przygotowania do Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście naszego Króla i Pana. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy z ewangelicznym świadectwem, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa