Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca. Gromadzimy się na Świętej Uczcie, by świętować dzień Pański. „W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii wg Świętego Jana. Jego słowa skierowane do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia.
 2. W trwającym miesiącu maju przez życie idziemy z Maryją, którą wielbimy codziennie w nabożeństwie majowym w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 3. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo majowe zostanie odprawione w połączeniu z adoracją Najświętszego Sakramentu w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00, ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie tej Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, służby liturgicznej, pocztów sztandarowych i dziewcząt do sypania kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem.
 4. W niedzielę za tydzień przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Żeber, ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca.
 5. Jutro w poniedziałek o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie przed uroczystością dla dzieci z klasy czwartej przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz. 12:00. W środę 10 maja o godz. 15:00 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci z klasy trzeciej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Dziękuję raz jeszcze za wieloletni udział w Radzie Duszpasterskiej naszej parafii tym osobom, które na własną prośbę zrezygnowały z uczestnictwa w tej grupie parafialnej. Nowy skład Rady Duszpasterskiej i Rady Gospodarczej znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 7. Dziękuję p. Arturowi Szymborskiemu za okazywaną pomoc przy koszeniu trawy oraz wszystkim osobom wspomagającym te prace.
 8. Dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła i ofiarę złożoną anonimowo na rzecz naszej parafii.
 9. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 10. W poniedziałek 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji płockiej, a także naszej parafii. Jest on wzorem do naśladowania dla ludzi, którzy codziennie powinni oddawać swoje życie dla umacniania Chrystusowej owczarni. Msza Święta o godz. 16:30. Dziś po raz pierwszy celebrans główny sprawuje Msze Święte w ornacie z wizerunkiem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, który został ufundowany przez dzieci i rodziców w ubiegłym roku z okazji Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego.
 11. W piątek 12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, a szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 12. W sobotę 13 maja w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada 106. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego oraz 42. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 13. Od 2 maja 2023 r. do 2 maja 2024 r. w diecezji płockiej decyzją biskupa płockiego Szymona Stułkowskiego został ogłoszony Diecezjalny Rok Jubileuszowy Świętego Zygmunta, Króla i Męczennika, w związku z 1500. rocznicą męczeńskiego śmierci patrona miasta Płocka, bazyliki katedralnej w Płocku i Płockiej Kapituły Katedralnej. Dla uczczenia i promocji postaci Świętego Zygmunta Poczta Polska S.A. przygotowała kartkę pocztową ze znakiem opłaty z wizerunkiem Świętego Króla. Karta jest kolejną częścią emisji „Święci i Błogosławieni”. Więcej szczegółów na stronie naszej parafii i diecezji.
 14. We wtorek 2 maja w Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na dziedzińcu Belwederu odbyła się ceremonia wręczenia przez Prezydenta RP odznaczeń państwowych działaczom polonijnym, Aktów Nadania Obywatelstwa Polskiego oraz Flag Państwowych przedstawicielom organizacji i instytucji. Wśród wyróżnionych znalazła się Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, która w tym roku przeżywa 100-lecie swojego istnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dydaktycznych, materialnych i organizacyjnych oraz jak najwięcej dobra duchowego.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Maturzystom nadal życzymy światła Ducha Świętego, jak również druhnom i druhom strażakom z naszej jednostki OSP oraz ich Rodzinom, opieki patrona Świętego Floriana, którego uczciliśmy modlitwą Mszy Świętej w ubiegłym tygodniu. Modlitwą otaczamy chorych, szczególnie przebywających w szpitalu, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 8 maja (poniedziałek) – Święty Stanisław (ok. 1030-1079). Biskup krakowski i męczennik. Patron chrześcijańskiego ładu moralnego oraz główny patron Polski. Zamordowany przez króla Bolesława Śmiałego podczas odprawiania Mszy Świętej (uroczystość).
 1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad sensem naszego życia. Niech nadzieja zmartwychwstania do nowego życia przenika nasze myśli, słowa i uczynki. Świętujmy z radością kolejną niedzielę, która jest Dniem Pańskim.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa