Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która łączy w sobie wymiar czci Matki Bożej, jak też wielkie wydarzenia z dziejów narodu polskiego. W osobie Maryi historia zbawienia łączy się z burzliwą historią naszej Ojczyzny.
 2. Początki tego święta sięgają czasów „potopu” szwedzkiego z 1656 roku, kiedy to król Jan Kazimierz złożył uroczyste śluby przed obrazem Matki Bożej Łaskawej w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. Oficjalnie obchodzimy to święto od 1923 roku, choć zostało zatwierdzone przez papieża Benedykta XV trzy lata wcześniej. W 1969 roku papież Paweł VI na prośbę prymasa Stefana Wyszyńskiego podniósł święto Matki Bożej Królowej Polski do rangi uroczystości.
 3. Dzisiejsza uroczystość to również 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto pamiętać, że ta konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.), nowoczesną ustawą zasadniczą, którą uchwalono na Zamku Królewskim w Warszawie. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecamy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę w tym trudnym czasie.
 4. Msze Święte będą odprawione o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 z nabożeństwem majowym (transmisja on-line).
 5. Dzisiaj o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji maturzystów z naszej parafii. Będzie to modlitwa dziękczynna za pomyślne ukończenie szkoły średniej oraz prośba o światło Ducha Świętego w czasie egzaminów maturalnych. Zapraszamy wszystkich maturzystów razem z rodzicami i bliskimi do wspólnej modlitwy.
 6. Dzisiaj również o godz. 12:00 zostanie odprawiona też Msza Święta w intencji naszej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji wspomnienia Świętego Floriana oraz 99. rocznicy założenia. Druhny i druhów razem z bliskimi zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, podniesienie flagi państwowej, zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza i Pięciu Zamordowanych w Pomiechówku oraz modlitwa za zmarłych strażaków przy figurce Świętego Floriana, która w 2019 roku została ustawiona na końcu głównej alejki z okazji 95. rocznicy założenia OSP
 7. W czwartek 4 maja o godz. 15:00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci z klasy trzeciej razem z Rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, która została zaplanowana w niedzielę 21 maja o godz. 12:00.
 8. Czwartek tego tygodnia to pierwszy w miesiącu. Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w połączeniu z nabożeństwem majowym. Również przed nami pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty od godziny 15:30 i podczas nabożeństwa majowego. Następnie zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi. Modlitwa różańcowa z nabożeństwem majowym rozpocznie się o godz. 9:30, a o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe oraz dziewczęta do sypania kwiatkami, jeśli będzie taka możliwość.
 10. W poniedziałek 1 maja rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo ku czci Majowej Pani z „Litanią loretańską” od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 (z małymi wyjątkami). Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwie majowym przede wszystkim w kościele oraz módlmy się rodzinnie, a także z sąsiadami lub ze znajomymi przy pobliskich kapliczkach.
 11. Miesiąc maj jest dobrą okazją do zatroskania o przydrożne kapliczki, figurki i krzyże, ponieważ są milczącym świadkiem historii naszych „małych ojczyzn” oraz świadectwem wiary naszych przodków, a często też pięknym wyrazem rzemiosła ludowego oraz zachętą do okazjonalnej modlitwy. Cieszy to, że przydrożne i przydomowe krzyże i kapliczki powstają również współcześnie.
 12. Dziękuję Księdzu Andrzejowi za wspólną modlitwę i słowo okolicznościowej homilii, Panu Organiście Adrianowi i Panu Trębaczowi Bogusławowi – chorążemu Wojska Polskiego w stanie spoczynku za współpracę w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy się przyczynili do jej piękna i uświetnienia.
 13. Wszystkim parafianom i naszym gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny oraz inne osobiste uroczystości składamy serdeczne życzenia. Przede wszystkim nasze życzenia kierujemy do dostojnej i sędziwej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych z okazji 99. rocznicy założenia. Do życzeń dołącza się kapelan diecezjalny ksiądz kanonik dr Andrzej Zakrzewski oraz kapelan powiatowy ojciec Wiesław Wiśniewski CP. Dzisiaj szczególnie pamiętamy o tegorocznych maturzystach z naszej parafii. Modlitwą otaczamy chorych, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 4 maja (czwartek) – Święty Florian. Rzymski żołnierz i męczennik z IV wieku, patron strażaków oraz hutników. Jego relikwie znajdują się w Krakowie.
 • 6 maja (sobota) – Święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z listów Pisma Świętego Nowego Testamentu (święto).
 1. Umocnieni sprawowaną Eucharystią idźmy tam, gdzie jesteśmy posłani. Trudne sytuacje codziennego życia polecajmy opiece Matki Najświętszej Królowej Polski razem ze Biskupami Męczennikami: Świętym Stanisławem i Świętym Wojciechem, a w tych dniach również ze Świętym Florianem patronem braci strażackiej.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa