Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Spotykamy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby nas przemieniał. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już na ziemi doznawać świętej rzeczywistości nieba. Najlepszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat” (bądź wola Twoja), nigdy nie uległa zwątpieniu i nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
 3. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci w związku z Pierwszą Komunią Świętą oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Te uroczystości w diecezji płockiej zostały przesunięte na czas powakacyjny.
 4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. To nabożeństwo jest duchowym owocem nawiedzenia parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony w roku 2015.
 5. Środa 13 maja to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu przypada 103. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 39. rocznica zamachu na Jana Pawła II.
 6. W nawiązaniu do wskazań pastoralnych Biskupa Płockiego, w sobotę 16 maja rozpoczniemy Triduum ku czci Świętego Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin. Przez trzy dni do poniedziałku 18 maja poza Mszą Świętą i nabożeństwem majowym, zapraszam na Apel Jasnogórski o godz. 21:00, połączony z modlitwą różańcową. O godz. 21:37 będą biły dzwony na chwałę Boga za życie i pontyfikat Świętego Papieża Polaka. Pierwszy dzień (sobota) nosi hasło: „Pamięć i tożsamość” – Apel jasnogórski w intencji Ojczyzny. Drugi dzień (niedziela) nosi hasło: „Przekroczyć próg nadziei” – Apel Jasnogórski w intencji naszych rodzin i parafii. Trzeci dzień (poniedziałek) nosi hasło: „Wstańcie, chodźmy!” – Apel  Jasnogórski w intencji ochrony życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie triduum będzie możliwość sakramentu pokuty.
 7. Niech widzialnym znakiem naszego skromnego świętowania będzie wywieszenie w dniach triduum flag narodowych i kościelnych, a także udekorowanie kwiatami wizerunków Świętego Jana Pawła II, który niech znajdzie się w tych dniach w oknach naszych domów.
 8. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 9. Bardzo dziękuję za ofiary materialne, które w ubiegłym tygodniu złożyli p. Urszula i Andrzej Kobylińscy z okazji 50. rocznicy sakramentu małżeństwa oraz p. Wanda i Wiktor Śmigielscy z okazji 40. rocznicy sakramentu małżeństwa, a także ofiarę na rzecz naszej parafii złożyli p. Lidia i Grzegorz Wilkowscy – ofiara na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.
 10. W piątek 8 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, a szczególnie z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 11. Za wstawiennictwem Pani Loretańskiej składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Modlimy się za wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych z naszej parafii, szczególnie w ubiegłym tygodniu, a także wszystkich zmarłych.
 12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja (czwartek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską (święto).
 • 16 maja (sobota) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków. Jest patronem Polski i Metropolii Warszawskiej, dlatego w Diecezji Płockiej to wspomnienie ma rangę uroczystości.
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z dziećmi, które przygotowują się duchowo do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego i pozostają w domach z powodu pandemii korona wirusa. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości, których Bóg dokonuje w naszym życiu, które w ostatnich tygodniach przeniknięte jest lękiem i obawą o przyszłość Kościoła, Ojczyzny i świata.
Rok liturgiczny 2022/2023

Poczta www

Archiwa