3 grudnia 2020 - 190. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego fot. Kancelaria Sejmu / Aleksander ... +++ 3 grudnia 2020 - Pomóżmy Laurze!!! W imieniu rodziców Laury chorując ... +++ 1 grudnia 2020 - I NIEDZIELA ADWENTU „B” 29.11.2020 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 1 grudnia 2020 - Rekolekcje Adwentowe 2020 +++ 30 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.11.2020 – 06.12.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 listopada 2020 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 28 listopada 2020 - Papież zachęcił Polaków do dobrego przeżywania Adwentu Niech radosne oczekiwanie na przyj ... +++ 28 listopada 2020 - Prezydium Episkopatu: Niech adwentowe oczekiwanie nas przemieni Niech oczekiwanie na spełnienie te ... +++ 28 listopada 2020 - Oddanie33 Więcej informacji >>> +++ 26 listopada 2020 - Rekolekcje Adwentowe Czernice Borowe, dn. 29 listopada ... +++ webdesign

1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła w roku Kościoła. Ewangelia według Świętego Mateusza, której fragment słyszeliśmy w liturgii słowa, zwraca naszą uwagę na różne relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Może warto się im lepiej przyjrzeć i postarać się coś w nich poprawić, a może coś trzeba naprawić? Wykorzystajmy do tego czas, który jest nam dany w kolejnym tygodniu naszego życia.

2. W sobotę 22 lutego wspominamy 83. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, które rozpoczęły się w Płocku. Z tej okazji o godzinie 18:00 w bazylice katedralnej w Płocku zostanie odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery.

3. Również w sobotę 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To święto jest z jednej strony aktem wdzięczności Rzymian za to, że Święty Piotr wyróżnił ich miasto tak chlubnie, z drugiej zaś strony jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom Świętego Piotra wyrazów szacunku i hołdu, ponieważ biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Święty Piotr. My także w naszych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele Katolickim.

4. W następną niedzielę 23 lutego po Mszy świętej o godzinie 15:00 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ta uroczystość odbędzie się w środę 9 kwietnia br. o godzinie 17:00.

5. Warszawski Ośrodek Badania Słuchu „AUDIOMEX” przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla osób dorosłych, które odbędą się w najbliższy wtorek 18 lutego od godziny 10:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych. Należy przyjść osobiście lub zadzwonić na numer telefonu 22 621 93 62.

6. Dzisiaj nie ma pamiątek niedzielnej Mszy świętej, ponieważ rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom, życzymy dobrego i spokojnego wypoczynku.

7. Modlimy się również za polskich sportowców, którzy zdobywają złote medale podczas zimowej olimpiady w Soczi i tym samym rozsławiają dobre imię naszej Ojczyzny

Rok liturgiczny 2020/2021