Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

W dniu 23 listopada 2013 w Opactwie Benedyktyńskim w Płocku odbyło się VI sympozjum naukowe, którego tematem było „Tradycje wiary, a dziedzictwo narodowe Ziemi Płockiej”. Organizatorem sympozjum był Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. Z naszej parafii uczestnikami byli p. Jan Pikus prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, p. Jacek Bartołd członek parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Sympozjum poprzedziła Msza Święta sprawowana w katedrze płockiej przez Ks. Biskupa Piotra Liberę. W tym dniu zapoczątkowana obchody święta patronalnego Akcji Katolickiej, które przypada 24.11.2013r. ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej dalsza część sympozjum miała miejsce w Opactwie Pobenedyktyńskim. W podczas sympozjum głos zabierali m. in. Biskup Piotr Libera, ks. kan. Stefan Cegłowski – proboszcz parafii Katedralnej, p. Barbara Wachowicz, p. Halina Łabonarska, ks. dr hab. Jan Śledzianowski, p. Waldemar Bieniak oraz ks. Mroczkowski, który poprowadził dyskusję panelową.

Na zakończenie sympozjum przedstawiono podsumowanie konkursu diecezjalnego Akcji Katolickiej „Dziedzictwo wiary w mojej rodzinie, parafii, diecezji”. Patronat nad Konkursem objęła Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. Na konkurs wpłynęło 179 prac w tym 102 prace plastyczne i 77 literackich. Wśród nich w kategorii prac literackich 3 miejsce zdobyły uczennice gimnazjum w Czernicach Borowych: Magdalena Ćwiek i Aleksandra Szmagaj za wspólną pracę, przygotowaną pod kierunkiem Pani Beaty Gregorczyk, pt. „Przydrożne krzyże, figurki i kapliczki dziedzictwem wiary w naszej parafii”. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Ks. Piotra Libery Biskupa Diecezji Płockiej, który w swojej homilii podkreślił, że „… wyrazem patriotyzmu jest uczciwe życie, ale u podstaw tego wszystkiego musi być, jak w całej polskiej historii coś więcej: miłość do ojczyzny jako wielkiego , wspólnego dobra oraz uznawanie związku trzech podstawowych wartości: Boga, Honoru, Ojczyzny.”

Uwieńczeniem sympozjum był koncert pieśni religijnych i patriotycznych z udziałem solistów renomowanych teatrów muzycznych w Polsce. Koncert miał miejsce w Katedrze Płockiej z akompaniamentem p. Eweliny Hańskiej, p. Ryszarda Morki, p. Mirosławy Brzezińskiej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa