Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela jest okazją do pogłębiania naszej jedności z Bogiem i Kościołem. Ewangelia według Świętego Łukasza stawia przed nami trudne wyzwanie. Przykazanie miłości nieprzyjaciół, o którym mówi nam Jezus, dosięga bowiem naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości.
 2. Msze Święte o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 3. W następną niedzielę 27 lutego po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
 4. W najbliższą sobotę 26 lutego o godz. 10:00 zapraszam do wspólnego sprzątania kościoła i dzwonnicy mieszkańców Żeber i już dzisiaj dziękuję za okazaną pomoc w ramach ustalonej kolejności i parafialnego zwyczaju.
 5. Bardzo proszę o bieżące porządki na grobach swoich bliskich zmarłych, ponieważ wiejący wiatr w ostatnim czasie spowodował duże problemy w utrzymaniu estetyki i porządku na pomnikach nagrobnych oraz w ich otoczeniu. Starajmy się też ograniczać ilość zniczy oraz różnych innych przedmiotów ze szkła i plastiku znajdujących się na grobach naszych zmarłych, ponieważ huraganowe wiatry pojawiają się coraz częściej stanowiąc swoiste „znaki czasu” i powodując bardzo dużą destrukcję tych rzeczy, a tym samym bardzo dużą ilość śmieci i odpadów, które trzeba zutylizować. Dodatkowo nadmienię, że od 1 stycznia br. Urząd Gminy znacznie podniósł cenę odbioru odpadów cmentarnych, co będzie tworzyć bardzo duże obciążenie finansowe dla budżetu parafii w tych trudnych ekonomicznie czasach.
 6. We wtorek 22 lutego wspominamy 91. rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego Świętej Faustynie Kowalskiej, które rozpoczęły się w Płocku. O godz. 18:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Płocku uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie biskup Piotr Libera.
 7. W rocznicę objawień po raz kolejny jest organizowana akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”. Jesteśmy proszeni, aby tego dnia w godzinach 19:00-21:00 zapalić świece w oknach naszych domów, a w ciągu dnia przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
 8. Również we wtorek 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. To święto jest wyrazem wdzięczności Rzymian za to, że Święty Piotr wyróżnił ich miasto. Jest także okazją dla wiernych Kościoła, aby okazać następcom Świętego Piotra pamięć i szacunek, ponieważ biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusowym, jaką miał Święty Piotr. My także w naszych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele katolickim.
 9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia, pamiętamy w modlitwie o chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 10. W niedzielę 13 lutego br. zmarł ksiądz Jan Płaciszewski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Hieronima w Sobowie i nestor duchowieństwa diecezji płockiej. Przeżył 95 lat w tym 67 w kapłaństwie. Żałobna liturgia pogrzebu pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego, została odprawiona we wtorek 15 lutego w kościele parafialnym w Sobowie. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w grobie na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 23 lutego (środa) – Święty Polikarp. Biskup i męczennik, uczeń świętego Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej. Zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa. Po sześćdziesięciu latach prowadzenia Kościoła w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.
 1. Niech Bóg nam błogosławi i niech nas wspiera w dążeniu do doskonałości naszego życia w tych poniekąd apokaliptycznym obecnym czasie istnienia świata. Niech Matka Boża Czernicka, którą czcimy szczególnie w trzecią niedzielę miesiąca, będzie naszą Panią i Królową i prowadzi nas przez trudny czas trwającej pandemii, huraganowych wiatrów, które przetaczają się przez nasz kraj oraz niepokojów związanych z wybuchem wojny, niosącej zawsze zniszczenia, cierpienie i śmierć.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa