Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w pobożności ludowej nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Zebrani na Eucharystii wyznajemy wiarę w dogmat Kościoła, który ogłosił w 1950 roku papież Pius XII, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba. Łączymy się duchowo ze wszystkimi wiernymi, którzy oddają dzisiaj uwielbienie Maryi Wniebowziętej i proszą o łaskę nieba dla siebie, a szczególnie z tymi, którzy gromadzą się w naszym narodowym sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze w Częstochowie.

2. Z dzisiejszą uroczystością związany jest zwyczaj błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, które zostaną poświęcone na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Porządek nabożeństw w dniu dzisiejszym jak w niedzielę, ponieważ uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest tzw. „świętem nakazanym” i jako katolicy mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii.

4. Dzisiaj również przeżywamy święto Wojska Polskiego, ustanowione w 1992 roku dla upamiętnienia tak zwanego „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku, kiedy to dzięki interwencji Matki Bożej podczas bitwy pod Radzyminem nasza armia powstrzymała inwazję bolszewików na Polskę i Europę. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew w historii, które zadecydowały o losach świata. W modlitwie polecajmy wiec Matce Bożej Hetmance żołnierza polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych polecajmy Bogu Miłosiernemu.

5. Jutro w niedzielę 16 sierpnia odpust w parafii Rostkowo z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00. W naszym kościele tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12:00.

6. Miłym gościom, przybywającym w tych świątecznych dniach do naszej parafii, życzymy, aby poznawanie piękna okolicznego krajobrazu i zwyczajów ludowych związanych z dzisiejszą uroczystością , mogło jeszcze bardziej być umocnieniem miłości do Boga i Matki Bożej Wniebowziętej.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa