Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dwudziesta niedziela w roku Kościoła. W liturgii słowa rozważamy temat Eucharystii. Zechciejmy z wiarą przyjąć naukę Chrystusa o Chlebie żywym, który daje nam życie wieczne.

2. Z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą przeżywaliśmy wczoraj, dzisiaj odpust w parafii Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 12:00 odprawi biskup toruński Andrzej Suski, a homilię wygłosi biskup Roman Marcinkowski. W naszym kościele nie będzie dzisiaj Mszy Świętej o godzinie 12:00.

3. Za trzy tygodnie w niedzielę 6 września dożynki gminno – parafialne. O godzinie 12:00 Msza Święta w kościele z błogosławieństwem wieńców dożynkowych i procesją eucharystyczną. Już dziś zapraszam całą parafię do modlitwy dziękczynnej i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec dożynkowy z Czernic Borowych przygotowują mieszkańcy ulic Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej i Okrężnej.

4. W całej Polsce po raz siódmy, a w naszej diecezji i w naszej parafii po raz czwarty trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Jest jeszcze możliwość wsparcia tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii.

5. W piątek 14 sierpnia zakończyła się 34. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Mszę Świętą o godzinie 9:00 sprawował biskup Piotr Libera. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim pielgrzymom, których było ok. 1300, a szczególnie pielgrzymom z grupy Złotej w liczbie ok. 100 osób za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym.

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że pielgrzymka autokarowa do Zuzeli, Prostyni i Loretto wyrusza w czwartek 20 sierpnia br. o godzinie 6:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych w stronę Przasnysza. Organizatorzy proszą o punktualność. Zabieramy ze sobą modlitewniki, szczególnie Modlitewnik Liturgii Nawiedzenia, śpiewniki oraz niezbędne lekarstwa. Wyżywienie we własnym zakresie.

7. W zakrystii są do odebrania płyty DVD z uroczystości Powitania i Pożegnania Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony.

8. W ubiegłym tygodniu ofiarę na rzecz remontów i inwestycji w naszej parafii złożyła rodzina państwa Burskich z Dzielina. Bóg zapłać.

9. W sobotę 22 sierpnia nasze myśli kierujemy do Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 kwietnia 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polecajmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa naszego kraju.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 sierpnia (poniedziałek) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną.

• 20 sierpnia (czwartek) – Święty Bernard (1090-1153). Opat cystersów w Clairvaux we Francji i doktor Kościoła. Wielki myśliciel, teolog i mistyk, a przede wszystkim wielki czciciel Matki Bożej. To jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”, zwanej „Modlitwą Świętego Bernarda”.

• 21 sierpnia (piątek) – Święty Pius X (1835-1914). Papież, który odrodził liturgię i życie eucharystyczne, m.in. pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą. Ponadto odnowił studia biblijne i skodyfikował prawo kościelne.

• 22 sierpnia (sobota) – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Maryja jest Matką Chrystusa, którego królestwo trwa wiecznie, dlatego lud chrześcijański od wieków czci Maryję jako Królową i zdobi koronami Jej wizerunki.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa