Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela roku liturgicznego Kościoła. „Panie, ratuj mnie!” – woła Piotr w dzisiejszej Ewangelii, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru (por. Mt 14, 22-33). Wobec różnych zagrożeń w naszym życiu, my także chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie.
 2. Różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, w intencji Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej, poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Dziękuję wspólnotom różańcowym naszej parafii za modlitwę przez cały tydzień o godz. 16:00 w intencji dzieła pielgrzymkowego.
 3. Jutro o godzinie 9:00 Mszą Świętą sprawowaną na szczycie Jasnej Góry pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego, zakończy się 42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która w tym roku wędruje pod hasłem „Jestem w Kościele!”. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim pielgrzymom za podjęty trud tegorocznego pielgrzymowania, a szczególnie z grupy Złotej z księdzem przewodnikiem Łukaszem Rogowskim – wikariuszem parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom duchowym, których jest 42 osoby zapisane w naszej parafii. Wszystkim pielgrzymom życzymy bezpiecznych powrotów do swoich parafii i domów rodzinnych.
 4. Jutro 14 sierpnia o godz. 9:00 Msza Święta w naszym kościele i ostatni apel pielgrzymkowy. O godz. 8:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To będzie dziewiąty i ostatni dzień naszego pielgrzymowania. Tego dnia przypada 82. rocznica męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00 odbędzie się przedostatni Apel Jasnogórski z udziałem pielgrzymów duchowych.
 6. W najbliższą sobotę 19 sierpnia, z udziałem przedstawicieli naszej parafii, wyruszy VII Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, która zakończy się w piątek 25 sierpnia br. Życzymy wytrwałości, opieki Świętego Krzysztofa i Świętego Stanisława Kostki, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego.
 7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 8. We wtorek po jutrze 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej, ponieważ symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, które otrzymała od Boga. Ten dzień to także 455 rocznica śmierci Świętego Stanisława Kostki. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i wiernych Kościoła katolickiego obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii.
 9. W tym dniu wspominamy 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Bitwa Warszawska została uznana za jedną z osiemnastu bitew, które zadecydowały o losach świata. Jest to także święto Wojska Polskiego, dlatego w modlitwie będziemy polecać Matce Bożej Hetmance Oręża Polskiego wszystkich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami ojczyzny (szczególnie z naszej parafii), a zmarłych i poległych będziemy polecać miłosierdziu Bożemu.
 10. Również tego dnia parafia pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu będzie obchodziła 25-lecie powstania. Jubileusz połączono ze świętem Wojska Polskiego. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mirosława Milewskiego. Następnie odbędzie się piknik przy kościele.
 11. Siostry Mniszki Klaryski Kapucynki zapraszają na uroczystość z okazji 100. rocznicy wstąpienia do Klasztoru Kapucynek błogosławionej Marii Teresy Kowalskiej, męczennicy KL Soldau w Działdowie, która odbędzie się w sobotę 19 sierpnia br. Msza Święta pod przewodnictwem biskupa seniora Piotra Libery zostanie odprawiona o godz.11:00 w kościele klasztornym przy ul. Piłsudskiego 48 w Przasnyszu. Podczas Mszy Świętej zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła relikwie błogosławionej siostry Marii Teresy Kowalskiej oraz zostanie otwarta i poświęcona utworzona na piętrze klasztoru Izba Pamięci.
 12. W niedzielę za tydzień 20 sierpnia z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się doroczny odpust w parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył Biskup Płocki Szymon Stułkowski. W naszym kościele Msza Święta z godziny 12:00 zostanie odprawiona o godz. 11:30.
 13. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia corocznie są przekazywane na rzecz diecezji płockiej. Bóg zapłać za każde okazane dobro duchowe i materialne naszej parafii, diecezji i całemu Kościołowi.
 14. Msze Święte są odprawiane są o godz. 8:30. 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line) .
 15. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA SŁOWENII. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa. Abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 16. Modlimy się o dobrą pogodę dla rolników, aby pomyślnie i spokojnie zakończyć tegoroczne żniwa. Pozdrawiamy wszystkich przeżywających wakacje oraz urlopy w naszej parafii, życząc dobrego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Naszych chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu Boga. Policja apeluje o ostrożność na drogach, szczególnie w czasie długiego weekendu. Pamiętajmy o odpowiedzialności za siebie i innych użytkowników dróg.
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 sierpnia (poniedziałek) – Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik Auschwitz. Franciszkanin, misjonarz w Japonii, nazywany „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Założył klasztor w Niepokalanowie. Oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Jego postać znajduje się na ścianie prezbiterium naszego kościoła razem z błogosławionym kardynałem Stefanem Wyszyńskim. W tym roku 100 lat obchodzi „Rycerz Niepokalanej” – katolicki miesięcznik, założony przez świętego Maksymiliana Marię Kolbego i pierwszy raz wydany w 1922 „Wierzyć, to oświetlać to, co ukryte” – zwykł mawiać patron dnia dzisiejszego.
 • 16 sierpnia (środa) – Święty Roch. Był tercjarzem franciszkańskim żyjącym w XIV wieku. Jest patronem takich miast jak Montpellier we Francji, Parmy i Wenecji we Włoszech oraz aptekarzy, lekarzy, ogrodników, rolników, szpitali i więźniów. Jest uważany również za opiekuna zwierząt domowych. W Polsce był czczony już w XV wieku, przede wszystkim jako patron chroniący od zarazy. W ikonografii jest przedstawiany jako młody pielgrzym lub żebrak w łachmanach, z psem biegnącym obok lub liżącym mu rany. Od 28 sierpnia 2021 roku przy naszym kościele znajduje się modrzewiowa kapliczka ku czci Świętego Rocha. W Przasnyszu nad zalewem w parku znajduje się okazała figurka tego ciekawego świętego. W kościele filialnym w Sadykrzu (parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Obrytem) znajdują się autentyczne relikwie Świętego Rocha sprowadzone z Rzymu. Kult tego świętego jest bardzo żywy w parafii Obryte (wspomnienie dowolne).
 • 17 sierpnia (czwartek) – Święty Jacek, prezbiter i dominikanin. Założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 sierpnia 1257 roku. Misjonarz na Rusi. Jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 1. Niech Boże błogosławieństwo broni nas od niebezpieczeństw duszy i ciała przez cały nadchodzący tydzień. Niech umocni naszą ufność, że Pan jest zawsze blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Pamiętamy o dramacie Powstania Warszawskiego z 1944 roku i duchowo jednoczymy się z kończącą się jutro 42. Pieszą Pielgrzymką Diecezji Płockiej na Jasną Górę.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa