Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Dzisiaj dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do udziału w niedzielnej Eucharystii oraz częstej Komunii Świętej, która daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy godnie ją przyjmują. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli nabiera szczególnego znaczenia w środku lata, gdy żniwa w całej pełni.

2. W przeżywanym obecnie w Kościele Roku Życia Konsekrowanego ponownie serdecznie witamy w naszej parafii brata Marcina Mosakowskiego ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pochodzi z Ciechanowa i od kilku lat pracuje w Papieskim Kościelnym Instytucie Polskim w Rzymie. Brat Marcin 1 lutego br. złożył wieczystą profesję zakonną. Dziękujemy za obecność podczas dzisiejszej niedzieli, za modlitwę oraz złożone świadectwo wiary i swojego powołania oraz historii zgromadzenia zakonnego, do którego należy.

3. Trwa piesza 34. Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dziękujemy za modlitwę różańcową w intencji pielgrzymów, którą prowadziło dziś Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 15:00 apel dla pielgrzymów duchowych, a w poniedziałek, we wtorek, w środę i w czwartek jednoczymy się duchowo z pielgrzymami w czasie Mszy Świętej o godzinie 16:30. W piątek 14 sierpnia Msza Święta o godz. 9:00 i ostatni apel pielgrzymkowy, a przed Mszą Świętą ok. godz. 8:30 Godzinki ku czci Matki Bożej. To będzie dziewiąty i ostatni dzień pielgrzymowania. Przewodnikiem grupy Złotej w tym roku jest ksiądz Arkadiusz Czubakowski – wikariusz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Krasnem, którego wspiera kleryk Damian Mikłowski jako przedstawiciel naszej parafii na pielgrzymce. Pielgrzymów duchowych w tym roku jest 38 osób. Wspieramy naszą modlitwą całą pielgrzymkę i życzymy wszystkim idącym dużo wytrwałości.

4. W piątek 14 sierpnia z okazji wspomnienia Świętego Maksymiliana Kolbe uroczystość odpustowa w Lipie (parafia Święte Miejsce). Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00

5. W sobotę 15 sierpnia w Kościele przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej, dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i kłosy zbóż, które zostaną pobłogosławione na zakończenie każdej Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, gdyż jest to „święto nakazane” i powinniśmy tego dnia uczestniczyć w Eucharystii.

6. W tym dniu wspominamy również kolejną 95. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej „Cudem nad Wisłą” z 1920 roku i przeżywamy doroczne święto Wojska Polskiego. W modlitwie polecajmy wiec Matce Bożej Hetmance naszego narodu wszystkich polskich żołnierzy pełniących służbę w kraju i poza granicami naszej ojczyzny, a zmarłych i poległych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

7. Za tydzień w niedzielę 16 sierpnia odpust w parafii Rostkowo z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00. W naszym kościele tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12:00.

8. W naszej parafii po raz czwarty trwa akcja dobroczynna prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas pod nazwą „Tornister pełen uśmiechów”, która polega na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Zwracam się z prośbą o wsparcie tego dzieła bezinteresownej pomocy wobec dzieci z naszej parafii, które w tym rozpoczynają naukę w szkole.

9. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką sakralną i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00 będzie obecny wśród nas zespół o nazwie „Dekalog” z Przasnysza, który już mieliśmy okazję poznać podczas ostatniego Parafialnego Pikniku Rodzinnego. Zespół będzie reprezentowany przez Annę Rafalską, Paulinę Budną, Klaudię Mikołajczyk – wokal, Janusza Nachtygal – pianino i Jarosława Dawidziuk – gitara basowa, którzy śpiewem i muzyką włączą się w liturgię Mszy Świętej, a później wykonają kilka pieśni i piosenek religijnych, przede wszystkim ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej ze względu na miesiąc sierpień, który przeżywamy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez śpiew i muzykę.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, ze osoby które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do Zuzeli (miejsca urodzin Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Prostyni (sanktuarium Świętej Anny) oraz Loretto (sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej), są proszone o dokonywanie wpłat w kwocie 55 zł od osoby. Wyjazd 20 sierpnia br. (czwartek) o godz. 6:30 z przystanku autobusowego w Czernicach Borowych w kierunku Przasnysza. Zabieramy wyżywienie, przyjmowane leki, różaniec oraz śpiewniki i „Modlitewnik liturgii nawiedzenia”.

11. Wyjazd dzieci na kolonie do Popowa we wtorek 11 sierpnia br. z parkingu przy kościele. Przy tej okazji dziękuję p. Janowi Pikus i p. Krzysztofowi Pikus za pomoc przy organizacji wyjazdu.

12. Ofiary na tacę z drugiej niedzieli sierpnia każda parafia przekazuje na rzecz Diecezji Płockiej.

13. W ubiegłym tygodniu zostały złożone trzy ofiary materialne na rzecz prowadzonych w parafii inwestycji. Dziękuję również za podarowane do kościoła kwiaty z ogrodu. Bóg zapłać.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 sierpnia (poniedziałek) – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik Kościoła rzymskiego z III wieku.

• 11 sierpnia (wtorek) – Święta Klara (1194-1253). Dziewica, zafascynowana życiem świętego Franciszka, która poszła w jego ślady, stając się w ten sposób założycielką drugiego zakonu świętego Franciszka, popularnie zwanego klaryskami, gdzie siostry poświęcają się przede wszystkim modlitwie.

• 14 sierpnia (piątek) – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941). Franciszkański kapłan, założyciel Niepokalanowa i męczennik hitlerowskiego obozu zagłady w Auschwitz. Jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie, który nazywany jest „szaleńcem Niepokalanej”, ponieważ był ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi. Beatyfikowany jako wyznawca przez Pawła VI w 1971 roku, a kanonizowany jako męczennik w 1982 roku przez Jana Pawła II.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa