Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj siedemnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się o dobrą pogodę na rozpoczynające się żniwa. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy, bo jej celem jest zjednoczenie z Bogiem i otwarcie się na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest podążanie drogą świętości.
 2. Trwają wakacje i urlopy, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, ponieważ rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy rolników. Bądźmy wdzięczni Bogu za plony ziemi oraz szanujmy żywność, bo na świecie są miejsca, gdzie ludzie umierają z głod
 3. W dzisiejszą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Drugi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który obchodzony jest w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, blisko uroczystości świętego Joachima i Anny, dziadków Hasłem tego dnia są słowa: „Wydadzą owoc nawet i w starości (Ps 92, 15)”. Więcej informacji oraz orędzie papieskie na stronie naszej parafii.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy XXIII Tydzień Świętego Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa” z inicjatywy MIVA Polska (Mission Vehicle Association Poland) i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów, które będzie przebiegać według naszego zwyczaju, tzn. modlitwa w kościele i ogólne błogosławieństwo, a później pokropienie każdego pojazdu przed dzwonnicą, gdzie na chwilę się zatrzymujemy i po krótkiej modlitwie odjeżdżamy. Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach prowadzonej akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy”.
 5. Dzisiaj swoje święto przeżywa Policja państwowa, która została utworzona 103 lata temu 24 lipca 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantkom i policjantom, a także pracownikom policji oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji.
 6. Rozpoczynają się zapisy do duchowego udziału w 41. Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia, która w tym roku swoim hasłem „Powróćmy na Eucharystię”, nawiązuje do trwającego roku liturgicznego i trzyletniego programu duszpasterskiego w Kościele w Polsce.
 7. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa oraz mieszkańców Jabłonowa o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy w przyszłą sobotę, która będzie ostatnią w miesiącu lipcu, w ramach naszej kolejności parafialnej. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 10:30.
 8. Msze Święte w naszym kościele są odprawiane w niedziele o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 9. Przekazujemy serdeczne życzenia wszystkim parafianom i gościom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny (szczególnie pamiętamy o Kingach, Krzysztofach i Jakubach, o Annach i Hannach). Pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku, szczególnie w naszej parafii. Modlimy się także o łaskę zdrowia dla chorych (nadal trwa pandemia koronawirusa). Prosimy miłosierdzie Boże o życie wieczne dla wszystkich zmarłych, szczególnie nagle i tragicznie w wyniku wypadków, katastrof i klęsk żywiołowych.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 24 lipca (niedziela) – Święta Kinga, dziewica. Żyła w XIII w. i pochodziła z Węgier. Prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu. Znana jako Pani Ziemi Sądeckiej. Kanonizowana przez Świętego Jana Pawła II w 1999 roku. Jest patronką polskiego samorządu terytorialnego.
 • 25 lipca (poniedziałek) – Święty Jakub Apostoł, zwany Starszym lub Większym. Był bratem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską w 44 roku. Jest patronem pielgrzymów (święto).
 • 25 lipca (poniedziałek) – Święty Krzysztof. Poniósł śmierć męczeńską w III wieku za czasów cesarza rzymskiego Decjusza. Jego imię oznacza „niosący Chrystusa”. Jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.
 • 26 lipca (wtorek) – Święci Anna i Joachim. Rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.
 • 29 lipca (piątek) – Święta Marta, Maria i Łazarz. Rodzeństwo, u których w domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka i dekretem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 26 stycznia 2021 r. dzisiejsze wspomnienie nosi nazwę wspomnienia “świętych Marty, Marii i Łazarza”.
 1. W tych dniach mija 11. lat mojej obecności w naszej parafii, do której oficjalnie przybyłem dokładnie 25 lipca 2011 roku z parafii pw. Świętego Józefa w Ciechanowie. Bardzo dziękuję za każdą życzliwość i modlitwę oraz zapewniam o pamięci w swojej codziennej modlitwie. Łączymy się duchowo z papieżem Franciszkiem, który rozpoczyna sześciodniowa pielgrzymkę apostolską do Kanady. Przyjmijmy błogosławieństwo, aby wypełniać swoje obowiązki i duchowo tworzyć Królestwo Boże z Modlitwą Pańską, której nauczył nas Jezus Chrystus.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa