Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym gromadzi nas na Eucharystii. Będąc Kościołem tworzymy wspólnotę, bo chcemy słuchać słów Jezusa. Ewangeliczne pytanie o poziom naszej wiary jest nierozerwalnie związane z pytaniem o modlitwę. Bóg bierze w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego.
 2. Dzisiaj o godz. 9:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy od maja do października, w trzecią niedzielę miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś również przypada 44. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzień 16 października został ustanowiony przez Sejm RP w roku 2005 Dniem Papieża Jana Pawła II. Wspomnienie liturgiczne obchodzimy 22 października. Tego dnia rozpoczął się wielki pontyfikat.
 4. W niedzielę za tydzień 23 października będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona kościoła. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 odprawi ks. Wiesław Chmielewski – proboszcz parafii pw. Świętego Floriana w Jednorożcu, który będzie też obecny podczas Mszy świętej o godz. 10:00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 8:30. Podczas Sumy odpustowej wystąpi grupa śpiewających pań seniorek w nawiązaniu do istniejącego kiedyś chóru parafialnego.
 5. W dniu odpustu parafialnego nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w czasie Sumy odpustowej, cząstką Różańca w tajemnicach bolesnych. Zapraszam parafian i gości, całą asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, służbę liturgiczną, poczty sztandarowe oraz druhny i druhów z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Serdeczna prośba o podjecie wieńców dożynkowych przez przedstawicieli poszczególnych miejscowości parafii w tej ostatniej procesji eucharystycznej w tym roku.
 6. Od wtorku 25 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętych na nowy rok kalendarzowy. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła znajdują się karteczki na wypominki jednorazowe.
 7. W tym tygodniu z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego oraz dnia eucharystycznego planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, pozostających na stałe w swoich domach, będących pod opieką parafialnego duszpasterstwa chorych. W piątek 21 października: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Zembrzus Wielki, Nowe Czernice od strony Chrostowa, Jabłonowo, Kuskowo i Żebry; sobota 22 października: Czernice Borowe. Wizyty duszpasterskie rozpoczną się w piątek i w sobotę ok. godz. 9:00. W nowych sytuacjach duszpasterskich proszę o wiadomość.
 8. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00. Dziś Różaniec papieski część czwarta w tajemnicach chwalebnych. W najbliższą sobotę 22 października do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16:00 zapraszam Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 9. We wtorek 18 października przypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, który według tradycji był medykiem pochodzącym z Syrii i dlatego obecnie jest patronem Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz pracownikom lecznictwa, szczególnie z naszej parafii i z naszego Ośrodka Zdrowia składamy serdeczne życzenia. W intencji całej Służby Zdrowia oraz wszystkich chorych jutro ofiarujemy modlitwę różańcową.
 10. Tego dnia w naszej parafii został wyznaczony Dzień Eucharystyczny, który nawiązuje do dawnego Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego i ma na celu ożywienie naszej wiary w obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Dni eucharystyczne w diecezji płockiej są także odpowiedzią na prośbę papieża Franciszka, by na drodze Procesu Synodalnego poprzez adorację wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba.
 11. Ramowy program: 8:00 Msza Święta i adoracja indywidualna; godz. 9:00-10:00 Miłoszewiec, Ostafieje i Kownaty; 10:00-11:00 Chojnowo Wieś i Osiedle, Chojnowo Kolonia, Chojnówka; 11:00-12:00 Dzielin. Godz. 12:00-modlitwa Anioł Pański i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Godz. 15:00-wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, czuwanie podejmują mieszkańcy miejscowości Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo. Godz. 16:00 Różaniec (cz. II) Tajemnice światła, prowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania z udziałem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu oraz uczestniczą pozostałe dzieci i młodzież. Godz. 16:30 Msza Święta, ok. godz. 17:15 czuwają mieszkańcy Zembrzusa Wielkiego; godz. 18:00-19:00 Żebry; 19:00-20:00 Nowe Czernice (całość), Jabłonowo; godz. 20:00-21:00 Czernice Borowe. Godz. 21:00 Apel Jasnogórski, zakończenie Parafialnego Dnia Eucharystycznego. Ministranci uczestniczą w adoracji razem ze swoimi miejscowościami lub z dziećmi i młodzieżą podczas nabożeństwa różańcowego.
 12. W czwartek 20 października przypada Europejski Dzień Seniora, który przypomina, że ludziom starszym należy się szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Z tej okazji wszystkim Czcigodnym Seniorom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia i jednocześnie dziękujemy Seniorom z Czernickiego Koła Aktywnych Społecznie za czynny udział w życiu duszpasterskim naszej parafii. W tym dniu szczególnie zapewniamy o modlitwie podczas nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W najbliższy czwartek 20 października o godz. 10:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynno – błagalna w intencji Złotych Jubilatów z terenu gminy Czernice Borowe.
 14. Tego dnia również w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu przy ul. Orlika 48, odbędzie się Powiatowa Debata Społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. Do uczestnictwa w niej zaprasza Komendant Powiatowy Policji insp. Tomasz Łysiak.
 15. Duszpasterze Parafii Farnej w Przasnyszu i Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Płocku zapraszają na koncert papieski, który odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 17:00 w przasnyskiej farze. „Koncert dla rodziny – wspomnienie papieskie” będzie okazją do wsłuchania się w przesłanie Papieża Polaka, któremu towarzyszyć będzie muzyka na trąbkę i organy.
 16. Zwracam się z prośbą do mieszkańców Kuskowa o pomoc w sprzątaniu kościoła, dzwonnicy i otoczenia w najbliższą sobotę z okazji odpustu parafialnego. Prace porządkowe rozpoczniemy ok. godz. 9:00 i już dziś bardzo dziękuję za okazaną pomoc wszystkim, którzy w tych pracach będą uczestniczyć.
 17. Dziękuję za świecę przywiezioną z pielgrzymki na Jasną Górę, która znajduje się przy wizerunku Świętego Jana Pawła II.
 18. Bardzo dziękuję za ofiary materialne i zboże na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz dofinansowanie ogrzewania naszego kościoła, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Chojnowa Osiedle i nowej Ulicy, Kuskowa, Zalesia, Nowych Czernic od strony Chojnowa i Węgry oraz mieszkańcy Czernic Borowych z ulicy Wyspiańskiego, Chełchowskiego, Kaczej, Okrężnej i Krótkiej.
 19. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 20. W środę będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który Sejm RP ustanowił w 2018 roku. Jest on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”. Na datę ich upamiętnienia wybrano 19 października, ponieważ tego dnia w 1984 roku funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili księdza Jerzego Popiełuszkę, którego później okrutnie torturowali i zamordowali.
 21. Msze Święte dzisiaj w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 15:00 (transmisja on-line).
 22. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych, a wszystkich zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Dziś wspiera nas w posłudze sakramentalnej i duszpasterskiej ks. Andrzej Lelewski ze zgromadzenia Księzy Marianów, który przebywa na urlopie zdrowotnym w rodzinnej parafii Karniewo. Dziękujemy i planujemy kontynuować naszą współpracę.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 16 października (niedziela) – Święta Jadwiga Śląska. Księżna, która żyła w XIII wieku. Była żoną Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 października (poniedziałek) – Święty Ignacy Antiocheński, biskup męczennik z pierwszych wieków Kościoła. Był uczniem Świętego Jana Ewangelisty i następcą Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii Syryjskiej. Autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie i życiu chrześcijańskim. W czasie prześladowań za cesarza Trajana ok. 107 roku został uwięziony i skazany na śmierć.
 • 18 października (wtorek) – Święty Łukasz Ewangelista. Uczeń i towarzysz Świętego Pawła Apostoła. Autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła (święto).
 • 19 października (środa) – Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik. Charakterystycznym rysem jego życia i działalności duszpasterskiej było przypominanie oraz realizowanie myśli Świętego Pawła z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” . W tym roku mija 35 lat od męczeńskiej śmierci (wspomnienie dowolne).
 • 20 października (czwartek) – Święty Jan Kanty (1390 – 1473). Prezbiter, który jest przykładem umiejętnego połączenia pracy naukowej z duszpasterstwem i troską o ubogich. Był studentem, a następnie profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • 22 października (sobota) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. Prorok naszych czasów. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 1. Z Bożym błogosławieństwem zabierzmy ze sobą do naszych domów to dobro, którym zostaliśmy obdarowani w kolejnym XXII Dniu Papieskim, wspominając życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Niech hasło dzisiejszego dnia „Blask prawdy” będzie drogowskazem na kolejne dni i naszą trudną, niepewną przyszłość.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa