8:00 – Msza Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna.
9:00 – 10:00 – Miłoszewiec, Ostafieje i Kownaty; 10:00 – 11:00 – Chojnowo, Chojnowo Kolonia, Chojnówka.
11:00 – 12:00 – Dzielin.
12:00 – Anioł Pański i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
15:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, Chrostowo Wielkie, Zalesie, Kuskowo.
16:00 – Różaniec (cz. II) Tajemnice światła, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z udziałem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu oraz pozostałe dzieci i młodzież.
16:45 – Msza Święta.
17:15 – 18:00 – Zembrzus Wielki.
18:00 – 19:00 – Żebry.
19:00 – 20:00 – Nowe Czernice (całość), Jabłonowo
20:00 – 21:00 – Czernice Borowe.
21:00 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu i Dnia Eucharystycznego.
ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO
O DNIACH EUCHARYSTYCZNYCH W DIECEZJI PŁOCKIEJ
W nawiązaniu do dziedzictwa przeszłości, a zwłaszcza tradycji nabożeństwa czterdziestogodzinnego, zaprowadzonego w diecezji płockiej w 1779 r. przez biskupa płockiego Michała Jerzego Poniatowskiego, odnowionego następnie w 1909 r. przez bł. biskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, dla większego dobra duchowego wiernych, wziąwszy pod uwagę obecne uwarunkowania i możliwości duszpasterskie diecezji płockiej oraz wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród księży proboszczów, po konsultacji wśród kapłanów i wiernych świeckich, zarządzam, by od dn. 1 lutego 2022 r. w diecezji płockiej były organizowane w sposób ciągły dni eucharystyczne. Są one także odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by na drodze Procesu Synodalnego poprzez adorację wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba.
Ich celem będzie takie praktykowanie wspólnej modlitwy całego ludu Bożego diecezji, aby przez cały rok, w różnych kościołach i kaplicach, trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, który jest najpiękniejszym i prawdziwym znakiem obecności Boga wśród ludu. Wskazania praktyczne, dotyczące przebiegu i organizacji dni eucharystycznych, zawarte są w załączonych do dekretu wytycznych (Załącznik nr 1). Wszystkie miejsca adoracji będą co roku umieszczane w Kalendarzu liturgicznym diecezji płockiej pod poszczególnymi dniami roku liturgicznego, zgodnie z załączonym do niniejszego dekretu harmonogramem (Załącznik nr 2).
Niech wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona diecezji płockiej, który ogromną czcią otaczał Najświętszy Sakrament i przyjmował go z wiarą z rąk anioła, przyczyni się do odnowy życia eucharystycznego.