Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign
 1. Trzydziesta trzecia niedziela zwykła przypomina nam, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Odczytywane słowo Boże przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją. Pan Jezus zapewnia, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą.
 2. W trzecią niedzielę listopada, już od 25 lat, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ten dzień w 1993 roku zainicjowała organizacja Road Peace. W Polsce inicjatorem tego dnia jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek w ubiegłym roku, na zakończenie Świętego Roku Miłosierdzia. Ten dzień jest obchodzony w każdą 33. niedzielę zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Ojciec Święty ponownie wystosował do wiernych specjalne orędzie, które opatrzył hasłem według słów zaczerpniętych z Psalmu 34: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Treść orędzia znajduje się na stronie internetowej Diecezji Płockiej oraz będzie dostępna również na stronie naszej parafii.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi. Zapraszamy do uczestnictwa śpiewające dziewczęta i chłopców. Następne spotkanie odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 9:00 w sali spotkań na plebanii.
 5. Następna niedziela 25 listopada, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które również w tych dniach przeżywa 25 lat swojego istnienia.
 6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po krótkim spotkaniu w kościele pójdziemy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach bliskich oraz żołnierzy nieznanych i ofiar terroru hitlerowskiego, zamordowanych w Pomiechówku. Na cmentarzu opuścimy flagę na maszcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W czasie spotkania będzie też obecna Pani krawcowa z Ciechanowa, która zajmuje się szyciem strojów liturgicznych dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszam na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Sympatyków oraz Parafialny Zespół Caritas.
 8. Za dwa tygodnie w niedzielę 2 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ksiądz Adam Kowalewski – wikariusz parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Płoniawach (diecezja łomżyńska).
 9. W środę 21 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Według tradycji Maryja miała trzy lata, gdy rodzice Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. W tym dniu modlimy się za siostry w zakonach klauzurowych, które codziennie modlą się za nas i za cały świat.
 10. W tym dniu obchodzimy też Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w najbliższy czwartek o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji kierownictwa i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych. Z najlepszymi życzeniami już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. We wtorek 20 listopada o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżonków z terenu gminy Czernice Borowe, którzy w ostatnich dwóch latach przeżywali złoty jubileusz sakramentu małżeństwa. Razem z kierownictwem Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Gminy w zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
 12. Czwartek 22 listopada to dzień patronki muzyki kościelnej Świętej Cecylii. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu organiście oraz tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, szczególnie polecajmy w modlitwie naszą scholę parafialną.
 13. W najbliższą sobotę 24 listopada parafia pw. Świętego Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie będzie obchodziła 80 lat swojego istnienia. Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery zostanie odprawiona o godz. 12:00. Od 1 września br. parafia Skierkowizna należy do dekanatu przasnyskiego.
 14. Wczoraj w Płocku odbywało się XI Sympozjum Naukowe Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, w którym wzięła udział dwuosobowa delegacja z naszej parafii.
 15. Rozpoczęła się druga połowa miesiąca listopada i trwają porządki grobów naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy, aby odpady naturalne np. stare chryzantemy, składować w miejscu przy furtce z lewej strony w kierunku bramy, ale wcześniej wyjąć je z plastikowych doniczek, które zostawiamy w widocznym miejscu. Odpady plastikowe i szklane, które nie ulegają biodegradacji zostawiamy w małym pojemniku w kolorze zielonym.
 16. W środę 14 listopada został zamontowany zegar wieżowy w ramach kończącego się remontu dachu dzwonnicy. To dzień poniekąd historyczny, ponieważ w projekcie technicznym dzwonnicy z 1930 roku taki zegar został naszkicowany i w tym celu zostało przygotowane małe okno na górze, dlatego w pewnym sensie dopiero obecnie dokończyliśmy pomysł projektantów i naszych przodków. Zegar jest sterowany sygnałem radiowym, ma również iluminację świetlną, dzięki której jest widoczny w nocy, a w późniejszym czasie będzie podłączony do nowego dzwonu, aby w trybie dziennym również dźwiękiem sygnalizować poszczególne godziny. Średnica tarczy zegara wynosi 130 cm. Zostały również zakończone prace przy budowie alejki na cmentarzu. Koszt tych prac to 7 tysięcy zł. W najbliższym czasie zostanie zamontowana nowa furtka i brama.
 17. Ponadto składam podziękowanie za okazaną pomoc w ostatnim czasie przy różnych pracach porządkowych prowadzonych w otoczeniu kościoła, cmentarza i plebanii.
 18. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz prowadzonych inwestycji w naszej parafii, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Tomasz i Katarzyna Budni.
 19. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE DZIĘKCZYNIENIE I LITURGICZNE ZAKOŃCZENIE ROKU JUBILEUSZOWEGO ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI. Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie! W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 r., serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, szczególnie przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, do udziału w diecezjalnym zakończeniu Roku św. Stanisława Kostki, które odbędzie w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo Świętego z Rostkowa, za wszelkie łaski jakie spłynęły na nasz Kościół lokalny w tym świętym, jubileuszowym Roku. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się koncert niepodległościowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wspólnego świętowania i z serca wszystkim błogosławię. Biskup Płocki Piotr Libera.
 20. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 21. W ubiegły poniedziałek 12 listopada zmarła śp. Otylia Szumska (79 lat), mama ks. Sławomira Szumskiego – proboszcza parafii Węgra. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona wczoraj w bazylice kolegiackiej parafii Świętego Mateusza w Pułtusku. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 18 listopada (niedziela) – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914). Dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości. Jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 19 listopada (poniedziałek) – Błogosławiona Salomea, dziewica. Żyła w XIII wieku, była córką Leszka Białego i siostrą Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i tam zmarła 17 listopada 1268 r.
 • 20 listopada (wtorek) – Święty Rafał Kalinowski, prezbiter. Jeden z przywódców powstania styczniowego i zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce. Zmarł 15 listopada 1907 r.
 • 22 listopada (czwartek) – Święta Cecylia, dziewica i męczennica. Poniosła śmierć w III wieku, gdy rozpoczęły się czasy pierwszych prześladowań chrześcijan. Jest patronką muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, organistów i muzyków.
 • 24 listopada (sobota) – Święty Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839) i jego Towarzysze Męczennicy Wietnamscy. Ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ odważnie głosili wiarę chrześcijańską na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
 1. Zostaliśmy obdarzeni przez Boga bezcennym darem miłości i jesteśmy posłani, aby tę miłość przekazywać innym ludziom. Boże błogosławieństwo niech umocni naszą świadomość, że Pan jest blisko i wspiera nas w każdym czasie.
Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa