Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 12 listopada 2012r. w Gminie Czernice Borowe, gdzie odbyła się uroczystość Złotych Godów – pięćdziesiąt lat wspólnego życia. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Dni pełne uśmiechu i te pełne łez. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim.


Wytrwałe w miłości i szacunku do siebie pary, które przetrwały próbę czasu, to:

· Elżbieta i Jan Bądkowscy
· Zofia i Zdzisław Borkowscy
· Czesława i Andrzej Graczyk
· Jadwiga i Adam Górscy
· Urszula i Jan Morzyc
· Barbara i Antoni Nawrot
· Maria i Ryszard Piechota
· Jadwiga i Władysław Rosińscy
· Henryka i Bogusław Sadowscy
· Lucyna i Zdzisław Żebrowscy.

W tym roku w naszej wspólnocie parafialnej cztery małżeństwa przeżywały złoty jubileusz sakramentu małżeństwa: p. Zdzisław i Lucyna Żebrowscy z Żeber, p. Bogusław i Henryka Sadowscy z Czernic Borowych, p. Andrzej i Czesława Graczyk z Chojnowa, p. Adam i Jadwiga Górscy z Miłoszewca.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez Proboszcza Michała Gaszczyńskiego i Księdza Sławomira Rosińskiego o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym Czernicach Borowych. Po Mszy Świętej Jubilaci wraz z towarzyszącymi im członkami rodzin udali się do Sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po powitaniu dostojnych Jubilatów oraz gości przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pana Józefa Szymkowskiego głos zabrał Wójt Gminy Pan Wojciech Brzeziński. W swym przemówieniu podkreślił jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie małżeństwa z tak pięknym i bogatym stażem, jak ważnym są wzorem do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń. Jednocześnie podziękował Jubilatom za trud włożony w wychowanie dzieci oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnej.

Następnie Pan Wójt w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe Pana Włodzimierza Stolarczyka odznaczył małżeństwa medalami za 50-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilatom odśpiewano gromkie „Sto lat”, a także wzniesiono toast za zdrowie oraz pomyślność. Życzeniom i gratulacjom nie było końca. Przygotowano również tort okolicznościowy dla jubilatów i zaproszonych gości. Na zakończenie uroczystości występ artystyczny wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Tekst: Monika Łukasiak

Galeria zdjęć >>>

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa