24 września 2020 - 6. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa W sobotę 10 października br., pod ... +++ 24 września 2020 - Spotkanie młodzieży „Chleb i Wino” w Płocku, Rostkowie, Przasnyszu „Chleb i Wino” – pod takim ha ... +++ 24 września 2020 - ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA 54. ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU „Obyś mógł opowiadać i utrwal ... +++ 22 września 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 20.09.2020 Przeżywamy dzisiaj dwudziestą pi ... +++ 21 września 2020 - Intencje Mszy Świętych 21.09.2020 – 27.09.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 20 września 2020 - Dożynki Parafialne 20.09.2020 +++ 20 września 2020 - Błogosławieństwo dzieci z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych 20.09.2020 +++ 19 września 2020 - Zakończenie prac związanych z budową alejek na cmentarzu parafialnym +++ 18 września 2020 - Uroczystość Świętego Stanisława Kostki w Diecezji Płockiej – patrona dzieci i młodzieży 18.09.2020 +++ 18 września 2020 - Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Zwracam się z uprzejmą prośbą ... +++ webdesign

W sobotę 6 października, pod hasłem „Życie jest cudem”, w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej zebrali się pielgrzymi z Kół Żywego Różańca z całej diecezji. Uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej koncelebrowanej, pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Członkowie Kół różańcowych wysłuchali także świadectwa Doroty Łosiewicz oraz wspólnie odmówili różaniec.

Po zawiązaniu wspólnoty uczestnicy spotkania usłyszeli świadectwo pt.: „Życie jest cudem” redaktor Doroty Łosiewicz, dziennikarki Tygodnika „Sieci” oraz TVP. Następnie odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery. W swojej homilii biskup mówił: „W Kościele od zaufania Bogu i Maryi wszystko musi się zaczynać.” Następnie biskup zachęcał, by na różańcu modlić się za swoje rodziny oraz odwoływał się do roku św. Stanisława Kostki. Podkreślał, że rodzice św. Stanisława wychowali go na mądrego szlachcica, zakochanego w Maryi i nieustraszonego w obronie Kościoła. „I my wychowujmy dobre dzieci i młodzież” – kontynuował biskup płocki. „Jesteśmy z tych co nie wstydzą się być prostaczkami z dzisiejszej Ewangelii. Szczęśliwe są nasze oczy i dłonie trzymające różaniec.” – podkreślał biskup Piotr.

Po Eucharystii pielgrzymi odmówili różaniec, któremu przewodniczyli ks. Michał Fordubiński wraz z młodzieżą z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej.

(źródło: http://www.ksmplock.pl/zycie-cudem-odbyla-sie-5-diecezjalna-pielgrzymka-kol-zywego-rozanca)