Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

Jak co roku w pierwszą niedzielę września podczas Mszy świętej o godzinie 12:00, parafia przeżywała tradycyjne dożynki z udziałem delegacji wiernych z poszczególnych miejscowości, które przygotowały wieńce dożynkowe: Czernice Borowe (mieszkańcy ulic: Długiej i Bagiennej), Nowe Czernice, Kownaty, Zembrzus, Żebry. Przyniesione do kościoła wieńce dożynkowe zostały pobłogosławione, a później były pięknym akcentem w czasie procesji eucharystycznej. Tak się złożyło, że w tym roku był to dzień 1 września, a więc kolejna 74. rocznica wybuchu II wojny światowej dlatego przebieg liturgiczny Mszy świętej miał bardziej nastrojowy charakter. Dziękując Dobremu Bogu za tegoroczne plony wspominaliśmy zmarłych rolników, a także poległych w obronie ojczyzny i pomordowanych w obozach zagłady, więzieniach politycznych i łagrach. Po zakończeniu Mszy świętej patriotycznym akcentem było przejście na pobliski cmentarz i złożenie wiązanki biało czerwonych kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zapalenie zniczy. Symboliczny znicz zapłonął również przy mogile Pięciu Pomordowanych w Pomiechówku. Wzruszająco zabrzmiały utwory patriotyczne i religijne zagrane na trąbce przez p. Bogusława Tłoczkowskiego – trębacza wojskowego w stanie spoczynku wykonane w hołdzie poległym i pomordowanym. Głos trąbki towarzyszył dźwiękom kościelnych organów w czasie liturgii Mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony tworząc szczególny nastrój modlitwy, refleksji i zamyślenia.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa