Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
1 grudnia 2020 - I NIEDZIELA ADWENTU „B” 29.11.2020 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 1 grudnia 2020 - Rekolekcje Adwentowe 2020 +++ 30 listopada 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.11.2020 – 06.12.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 listopada 2020 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 28 listopada 2020 - Papież zachęcił Polaków do dobrego przeżywania Adwentu Niech radosne oczekiwanie na przyj ... +++ 28 listopada 2020 - Prezydium Episkopatu: Niech adwentowe oczekiwanie nas przemieni Niech oczekiwanie na spełnienie te ... +++ 28 listopada 2020 - Oddanie33 Więcej informacji >>> +++ 26 listopada 2020 - Rekolekcje Adwentowe Czernice Borowe, dn. 29 listopada ... +++ 24 listopada 2020 - Poświęcenie figurki Świętej Cecylii – patronki muzyki sakralnej 22.11.2020 Rzeźbę ku czci tej świętej dzie ... +++ 24 listopada 2020 - 18. rocznica urodzin Kamila Zakrzewskiego 21.11.2020 +++ webdesign

W czwartek 25 sierpnia o świcie w grupie 23 osób dzieci, młodzieży i dorosłych, rozpoczęliśmy pielgrzymkę autokarową do Płocka – stolicy naszej diecezji, miasta dawnych władców Polski i pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego. O godzinie 9:00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Michał – proboszcz, w intencji wszystkich pielgrzymów i całej parafii. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta z pomocą przewodnika z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zobaczyliśmy dom w którym mieszkał poeta Władysław Broniewski oraz charakterystyczny pomnik z jego wizerunkiem i fragmentem jednego z wierszy. Następnie starymi schodami udaliśmy się w kierunku Wzgórza Tumskiego gdzie znajduje się Bazylika Katedralna, Muzeum Diecezjalne oraz siedziba Kurii Diecezjalnej. Idąc w kierunku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które znajduje się w pobliżu miejskiego Ratusza mogliśmy wysłuchać hejnału, który oznajmia godzinę 12:00 i zobaczyć charakterystyczne postacie dawnych wojów piastowskich. Po krótkiej modlitwie w kaplicy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które obecnie się rozbudowuje mogliśmy zobaczyć miejsce codziennej pracy Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Rozważając Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecaliśmy Jezusowi Miłosiernemu nasze intencje. W programie pielgrzymki znalazło się również multimedialne Muzeum Żydów Mazowieckich, a później Muzeum Mazowieckie z ciekawą ekspozycją z czasów secesji. Nie zabrakło też paru chwil wytchnienia w restauracji MC Donalds, a później dużym przeżyciem był rejs spacerowy statkiem po Wiśle. Późnym wieczorem wróciliśmy do Czernic Borowych trochę zmęczeni, ale radośni i wdzięczni Bogu za piękny wakacyjny dzień, dobrą pogodę oraz szczęśliwą podróż.

Rok liturgiczny 2020/2021


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego