Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

5 grudnia 2021 - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie +++ 2 grudnia 2021 - Jubileusz 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Pułtusku Akcja Katolicka Diecezji Płockiej ... +++ 1 grudnia 2021 - Rekolekcje Adwentowe 2021 +++ 29 listopada 2021 - Ciekawy film na Adwent – Nędzarz i Madame +++ 29 listopada 2021 - I NIEDZIELA ADWENTU „C” 28.11.2021 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adw ... +++ 29 listopada 2021 - Intencje Mszy Świętych 29.11.2021 – 05.12.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 listopada 2021 - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom +++ 27 listopada 2021 - Rekolekcje Adwentowe w Roku Świętego Józefa Czernice Borowe, dn. 28 listopada ... +++ 27 listopada 2021 - Spotkanie dzieci na cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych przed uroczystością Pierwszej i Drugiej Komunii Świętej 21.11.2021 +++ 26 listopada 2021 - Msza Święta z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora 20.11.2021 +++ webdesign

1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero w czasie Mszy Świętej, karmiąc się prawdziwą miłością, chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.

3. Msza Święta za Parafian zostanie dzisiaj odprawiona z dziękczynieniem i prośbą o Boże błogosławieństwo dla Koła Żywego Różańca w Chojnowie, które obchodzi pierwszą rocznicę reaktywacji. Przy tej okazji składam podziękowanie wszystkim, którzy tworzą wspólnoty Kół Żywego Różańca naszej parafii i zachęcam do zapisywania się do tych wspólnot modlitewnych, bo niektóre Koła wymagają uzupełnienia.

4. Za tydzień 12 lutego, z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, poprowadzą Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, a po Mszy Świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

5. Również w niedzielę za tydzień w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej na nową kadencję dla tych osób, które nie mogły wziąć udziału w zaprzysiężeniu w niedzielę 8 stycznia.

6. W sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej w Lourdes we Francji. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń maryjna „Po górach, dolinach”.

7. Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes jest jednocześnie XXV Światowym Dniem Chorego, dlatego w tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących, przede wszystkim z naszej parafii.

8. Ogólne podsumowanie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W tym roku kolęda trwała 21 dni, w czasie których miało miejsce 351 wizyt duszpasterskich. W 14. domach z różnych przyczyn nie było kolędy. Wspólnot rodzinnych, małżeństw lub osób samotnych jest 400, a różnica z liczbą wizyt kolędowych wynika stąd, że kolęda w niektórych domach jest przyjmowana wspólnie. Wszystkich osób mieszkających na co dzień w parafii jest 1238, a zameldowanych – 1413 (dane z 31 grudnia 2016 roku), więc różnica wynosi 175 osób, które już nie mieszkają w poszczególnych miejscowościach parafii.

9. Bardzo dziękuję za złożone ofiary w czasie kolędy, szczególnie na planowane inwestycje i remonty. Warto wiedzieć, że każda parafia jest zobowiązana do wpłaty 10% od całości kwoty zebranej z okazji kolędy na Fundusz Remontowo – Budowlany Diecezji Płockiej .

10. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Jabłonowa i Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w wysokości 510 zł. Bóg zapłać.

11. W trudnym okresie zimowym z uwagą rozglądajmy się wokół siebie, bo wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda duchowa lub materialna. Bądźmy wrażliwi i dzielmy się miłością z innymi, a Bóg Ojciec Miłosierdzia z pewnością nam to wynagrodzi.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 5 lutego (niedziela) – Święta Agata, dziewica i męczennica z czasów cesarza Decjusza. Patronka Sycylii we Włoszech. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed ogniem.

• 6 lutego (poniedziałek) – Święty Paweł Mika i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

• 10 lutego – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

13. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości (dzisiaj szczególnie wszystkie Agaty), a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w jedności z mieszkańcami Nowych Czernic od strony Chojnowa, gdzie obecnie trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Rok liturgiczny 2021/2022

Poczta www

Archiwa