Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

1. Siedemnasta niedziela zwykła, to jednocześnie ostatnia niedziela miesiąca lipca. Trwa pełnia lata, wakacji i urlopów, ale nie wszyscy w tym czasie wypoczywają, bowiem rozpoczynają się żniwa. Pamiętajmy o tym, że każda kromka chleba, to błogosławiony trud pracy naszych rolników. Szanujmy to i bądźmy wdzięczni.

2. W ramach wakacyjnych spotkań z muzyką organową i nie tylko, dzisiaj w czasie Mszy świętej o godzinie 15:00, naszym gościem będzie p. Juliusz Jakóbiak, który pełni posługę organisty w parafii Świętego Stanisława Kostki w Przasnyszu. Nasz Gość swoją obecnością i muzyką organową ubogaci przebieg liturgii Mszy świętej, a później wykona kilka dodatkowych utworów. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek 1 sierpnia przeżywamy 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, trwającego 63 dni, w którym poległo ok. 18 tysięcy naszych rodaków, często młodych dziewcząt i chłopców. Wspominamy ich w naszej modlitwie, gdyż ukazują nam bezinteresowną miłość do Ojczyzny i przykład pięknego patriotyzmu. O godzinie 17:00, znanej jako “Godzina W”, w całej Polsce zawyją syreny i zadzwonią dzwony jako wyraz pamięci i hołdu dla wszystkich poległych powstańców.

4. Sierpień w naszej polskiej tradycji jest również miesiącem trzeźwości, dlatego na progu tego miesiąca słyszymy słowo pasterskie, które porusza ten ważny i trudny temat jako bolesny problem całego społeczeństwa, a tym samym również naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, a także prosimy o nowe i dobre powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, szczególnie z naszej parafii. W tej intencji po Mszy świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, dlatego od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. W sobotę czcimy Matkę Bożą, której powierzamy całą naszą codzienność, sprawując o godzinie 10:00 Mszę świętą wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca. W czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, na którą zapraszam całą asystę i dziewczęta sypiące kwiatkami.

7. Nadal trwają zapisy do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Trwają również zapisy do udziału w „pielgrzymce duchowej”. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów tworzących grupę złotą, odbędzie się 1 sierpnia br. (czwartek) po Mszy świętej o godz. 18:00 w parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu.

8. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodzieży całego świata, a szczególnie o pielgrzymach z Polski i z naszej diecezji, uczestniczących w 28. Światowych Dniach Młodzieży, które dzisiaj już się zakończą Eucharystią pod przewodnictwem papieża Franciszka. Niech umocnieni łaską Ducha Świętego, szczęśliwie powrócą do swoich domów. Kolejne Światowe Dni Młodzieży już za trzy lata w Krakowie.

9. Sanktuarium Diecezjalne Świętego Antoniego z Padwy w Ratowie, k. Radzanowa nad Wkrą wspólnie z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje w dniu 4 sierpnia 2013 r. I Antoniański Dzień Skupienia dla osób samotnych, opuszczonych, mających problemy duchowe, potrzebujących wstawiennictwa i pomocy Padewskiego Lekarza Dusz, którym jest Święty Antoni. Więcej informacji w zakrystii po każdej Mszy świętej oraz na stronie internetowej parafii.

10. W pierwszy piątek miesiąca 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, ale jeszcze przez nas nie naprawione.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 lipca (poniedziałek) – Święta Marta, która była siostrą Łazarza i Marii.

• 31 lipca (środa) – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556). Prezbiter i wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, założyciel zakonu jezuitów.

• 1 sierpnia (czwartek) – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787). Biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów.

Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa