Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej

 1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela zwykła w roku Kościoła, która jest ostatnią niedzielą wakacji. Zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by świętować niedzielę. W liturgii słowa Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł, aby podążać za Nim niosąc swój krzyż (por. Mt 16, 21-27).
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Serdeczne podziękowania dla asysty procesyjnej, pocztu sztandarowego rolników i służby liturgicznej.
 3. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 troje dzieci z klasy trzeciej, a obecnie z klasy czwartej, otrzyma nagrody książkowe za zebranie największej liczby pamiątek niedzielnej Mszy Świętej w ubiegłym roku szkolnym i katechetycznym.
 4. Następna niedziela będzie drugą w miesiącu, dlatego modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godz. 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego. Będzie to modlitwa dziękczynna za dar beatyfikacji Rodziny Ulmów.
 5. Od wczoraj odbywa się dwudniowe ogólnopolskie święto plonów na Jasnej Górze. Uroczysta Suma zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 11:00. Jasnogórskie dożynki z pielgrzymką rolników, odbywają się od 41. lat, zawsze w pierwszy weekend września. Hasło tegorocznego spotkania „Do Maryi Matki Kościoła”.
 6. Dzisiaj dożynki Gminno – Parafialne w Rostkowie. Ramowy program uroczystości. Godz. 10:50 zbiórka delegacji wieńcowych i pocztów sztandarowych pod kościołem parafialnym. O godz. 11:00 Msza Święta dziękczynna z błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i darów żniwnych. Ok. godz. 12:10 przemarsz korowodu dożynkowego do parku dydaktycznego i otwarcie dożynek, prezentacje wieńców, dzielenie chleba dożynkowego, wystąpienia gospodarzy dożynek i zaproszonych gości. Następnie występ zespołu Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych oraz koncert Gminnej Orkiestry Dętej i koncert zespołu „PRZASNYSCY ORELOWCY”. O godz. 16:00 zaplanowany jest Turniej Sołectw. Od 18:00 do 22:00 zabawa ludowa. Dodatkowe atrakcje: stoiska promocyjne, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy i naszej Parafii. Dziękuję p. Beacie i Arturowi Kobylińskim, którzy będą stanowić delegację z miejscowości Zembrzus Wielki i reprezentować naszą parafię z przygotowanym wieńcem dożynkowym.
 1. Za tydzień w niedzielę 10 września parafialne święto plonów z Mszą Świętą dziękczynną o godz. 12:00 oraz błogosławieństwem wieńców dożynkowych, chleba i innych darów żniwnych. Zapraszam ponownie już dzisiaj całą parafię do wspólnej modlitwy i proszę poszczególne miejscowości, aby przygotować wieńce dożynkowe. Wieniec z Czernic Borowych przygotowują w tym roku mieszkańcy ulicy Kościelnej, Sadowej. Dolnej i Jasnej. Podczas Mszy Świętej zaprezentuje się Gminna Orkiestra Dęta, która również po zakończeniu Eucharystii wykona kilka okolicznościowych utworów.
 2. Tego samego dnia zostało zaplanowane dziękczynienie za tegoroczne plony o charakterze powiatowym, które odbędzie się w parafii pw. Świętego Dominika w Krzynowłodze Małej.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii oraz wytrwałość na drodze powołania.
 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy piątek 8 września, przypada Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W tym dniu Bożej Opatrzności w modlitwie będziemy polecać przyszłoroczne plony, a symboliczne poświęcenie ziarna na tegoroczne zasiewy odbędzie się w czasie Mszy Świętej o godz. 16:30. Tego dnia w parafii Święte Miejsce odbędzie się odpust z główną Mszą Świętą o godz. 11:30.
 2. W sobotę 16 września odbędzie się 41. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem „Zbudujmy dom na skale”, które nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzieci rozpoczynają pielgrzymowanie o godz. 9:30 Mszą Świętą w Przasnyszu przy kościele farnym. Młodzież rozpoczyna swój program pielgrzymkowy w Rostkowie o godz. 15:00. Uroczystościom w Przasnyszu i Rostkowie w tym roku przewodniczy Biskup Płocki Szymon Stułkowski. Szczegóły organizacyjne oraz zapisy na lekcjach religii. Ramowy program będzie dostępny na stronie internetowej parafii i okolicznościowych plakatach.
 3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. W modlitwie będziemy dziękować za dobrze przeżyte wakacje i prosić o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Czernickiej i Świętego Stanisława Kostkę w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 4. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 17 września podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, po zakończeniu XIII Tygodnia Wychowania. Ten religijny obrzęd w naszej parafii jest związany z postacią Świętego Stanisława Kostki, którego uroczystość obchodzimy 18 września.
 5. W sobotę 9 września br. pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbędzie się 12. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
 6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy ulicy Berka Joselewicza 6 zachęca do podejmowania funkcji rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących wsparcia i opieki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz okolicznościowym plakacie w gablocie przy wyjściu z boku kościoła lub pod numerem telefonu (29) 752 51 73 wew. 16, a także w siedzibie PCPR.
 7. Dziękuję młodym małżonkom z dnia wczorajszego Sylwii i Szymonowi za podarowane kwiaty, które są miłą dekoracją naszego kościoła.
 8. Dziękuje również za ofiarę materialną, którą w ubiegłym tygodniu złożyli: p. Maria Bożenna Malinowska oraz p. Klaudia i Stanisław Majkowscy, związani rodzinnie z naszą parafią.
 9. Składamy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny oraz różne rocznice i jubileusze. Modlimy się za chorych, a wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Wspominamy Żołnierzy Nieznanych z 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” i gen. Stanisława Sosabowskiego, poległych podczas kampanii wrześniowej w bitwie z 3 września 1939 roku, która rozegrała się w Czernicach Borowych 84 lata temu.
 10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 3 września (niedziela) – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604). Papież, wybitny teolog, reformator i doktor Kościoła posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Przeprowadził reformę liturgii oraz opracował śpiew kościelny zwany „chorałem gregoriańskim”. Święty Izydor napisał o nim: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.
 1. Podczas sprawowanej Eucharystii sławimy zwycięstwo Chrystusa i uczestniczymy w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Z Bożym błogosławieństwem idźmy do naszych domów i rodzin, aby tam również tworzyć wspólnotę wiernych Kościoła, ożywiać ją duchem służby oraz wzajemną miłością. Łączymy się duchowo z papieżem Franciszkiem, który jutro zakończy pierwszą pielgrzymkę apostolską do Mongolii i dziś odprawia Mszę Świętą w stolicy tego kraju Ułan Bator.
Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa