IV NIEDZIELA ADWENTU „C”

23.12.2012

1. Dziś czwarta niedziela adwentu. Jutro Wigilia i kolejne świąteczne dni. Postarajmy się, aby święta Narodzenia Pańskiego były dla nas przede wszystkim głębokim przeżyciem religijnym. Pamiętajmy również, że Bóg wchodzi w naszą historię jako Słowo, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami na zawsze.

2. Ważnym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, która zachęca do rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. Puste miejsce przy stole zachęca nas także tego wieczoru do modlitwy za naszych bliskich zmarłych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a płomień świecy Caritas, niech stanie się symbolem naszej solidarności z ludźmi ubogimi i samotnymi. W myśl polskiej tradycji tego dnia powstrzymujemy się od spożywania potraw mięsnych.

3. Msza święta w Wigilię zostanie odprawiona o godzinie 8:00 rano, a od godziny 7:30 będzie sprawowany sakrament pokuty. Uroczysta Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej i naszych gości zostanie odprawiona o godz. 24:00. O godzinie 23:30 rozpoczniemy przygotowanie do Mszy świętej kolędowym śpiewem w wykonaniu czcigodnych emerytów z czernickiego Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy.

4. W Wigilię dzień swoich imienin przeżywa Pan Kościelny, dlatego już dzisiaj jako wspólnota parafialna, życzymy Panu Adamowi Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i rodzinnym, zdrowia i wytrwałości w posłudze dla dobra naszej parafii.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 15:00.

6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie czcimy świętego Szczepana Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00, w czasie których zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nastąpi również poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Są to symbole naszej wiary, które do naszych domów przyniesie Pan Kościelny jako zapowiedź nadchodzącej uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, a także duszpasterskiej wizyty kolędowej, która w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 7 stycznia 2013 roku, tuż po uroczystości Objawienia Pańskiego.

8. W przyszłą niedzielę 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, dlatego Msza święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania.

9. Pod hasłem ”Odważ się być dobrym”, harcerze w całej Polsce roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju, które jak co roku zostało zapalone w Betlejem w Grocie Narodzenia Jezusa. Dzięki harcerzom z naszych szkół, dzisiaj to światło przybędzie również do naszej parafii, by mogło stać się w naszych domach zachętą dla nas, do odwagi w czynieniu dobra i znakiem sprzeciwu wobec wszystkich konfliktów zbrojnych na świecie.

10. Serdecznie dziękuję Akcji Katolickiej naszej parafii z panem prezesem Janem Pikus na czele oraz wszystkim sympatykom – dorosłym i młodzieży, za wykonaną dekorację świąteczną w kościele, która dzisiaj zostanie dokończona. Dziękuję rodzinie Państwa Dzielińskich z Zalesia za ofiarowane choinki, a także dziękuję rodzinie Państwa Stępień z Nowych Czernic za ofiarowane sianko. Dziękuję również wszystkim, którzy w ostatnich dniach ofiarowali swój czas, zdolności i umiejętności, aby tegoroczne święta Bożego Narodzenia w naszej parafii mogły być przeżywane godnie
i nastrojowo.

11. Parafialny zespół „Caritas”, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych jako organizatorzy Przedświątecznej Akcji Dobroczynnej dziękują wszystkim, którzy w różnej formie włączyli się w przygotowanie świątecznych paczek i organizację spotkania dla dzieci, które te paczki otrzymały w piątek 21 grudnia. Dzisiaj o godzinie 12:00, jako modlitwa dziękczynna, zostanie odprawiona Msza święta za Parafian w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy w jakikolwiek sposób okazali swoją pomoc i życzliwość.

12. W nawiązaniu do ogłoszenia z ubiegłej niedzieli na temat zakończenia pierwszego etapu realizacji projektu o nazwie „Renowacja dzwonnicy przykościelnej w Czernicach Borowych”, podaję do wiadomości, że wykonane prace zostały odebrane przez Wojewódzki Urząd Konserwacji Zabytków w Ostrołęce dnia 14 grudnia br. W ramach tego projektu została wymieniona stolarka obejmująca okna przeszklone oraz tak zwane żaluzje, a także główne drzwi od strony kościoła. Poza projektem została również wymieniona podłoga na pierwszej kondygnacji, ponieważ było to konieczne. Do chwili obecnej całkowity koszt wykonanych prac wynosi prawie 25 tysięcy złotych, razem z przyznaną dotacją z Urzędu Marszałkowskiego, która wynosi 10 tysięcy złotych. W przyszłym roku planowane są dalsze prace renowacyjne, między innymi wymiana pozostałych starych drzwi sosnowych na nowe wykonane z drzewa dębowego z zachowaniem zabytkowego i jednolitego stylu, czego wymaga od nas Wojewódzki Urząd Konserwacji Zabytków w Ostrołęce.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76